«Індекс борщу» встановив рекорд: чому ціни на м’ясо та овочі стрімко зросли

«Індекс борщу» встановив рекорд: чому ціни на м’ясо та овочі стрімко зросли
Ціна традиційного борщового набору в Україні зросла у півтора рази за рік

Фото: Polina Tankilevitch/Рexels

Цьогорічна вартість традиційного українського борщу помітно зросла. “Індекс борщу”, який щомісяця публікує “Український клуб аграрного бізнесу”, наразі становить 222 гривні — це на 19% більше, ніж у квітні, і в півтора рази більше, ніж торік.

Про це пише Центр громадського моніторингу та контролю.

Що подорожчало найбільше?

Найбільше здорожчали свинина, цибуля, капуста та буряк. Свинячий ошийок, наприклад, подорожчав на 20% лише за місяць і коштує вже 330 грн/кг. Цибуля з квітня злетіла в ціні майже удвічі, буряк подорожчав на 60%. Морква зросла у ціні найменше — на 14%.

Натомість стара картопля подешевшала — на 2%, завдяки появі на ринку нового врожаю, зокрема імпортованого.

У чому причина такого стрибка?

Фахівці пояснюють: запаси торішніх овочів вичерпуються, тому ціни зростають. Крім того, цього року менше м’яса: поголів’я свиней зменшилося на 11% у порівнянні з 2024 роком. Це спричинило підвищення цін і на яловичину — зараз вона коштує 317 грн/кг, що на 6% більше, ніж минулого місяця. Ціни на курятину також зросли — щонайменше на 5%. Як пояснює виконавчий директор “Союзу птахівників України” Сергій Карпенко у коментарі “УНІАН” , виробники довго стримували підвищення за рахунок власних резервів, однак змушені були частково компенсувати збитки.

Чи варто чекати зниження цін?

Деякі продукти вже незабаром можуть подешевшати. Молода картопля має втратити в ціні з середини червня, а капуста та цибуля — з липня. Натомість м’ясо залишиться дорогим: аналітики прогнозують, що ціни на нього найближчим часом не знизяться.

Нагадаємо, в Україні ціни на яблука різко зросли: причина

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Яких цін очікувати українцям: прогноз НБУ Яких цін очікувати українцям: прогноз НБУ
У вересні-жовтні цього року інфляція в Україні досягла свого піку 10-11%. Надалі інфляційний тренд розвернеться, інфляція знизиться до 9,6% наприкінці 2021 року, а за підсумками наступного досягне цілі НБУ 5% і надалі перебуватиме близько цього рівня.
Інфляція в Україні: коли вдасться стабілізувати ціни на українському ринку Інфляція в Україні: коли вдасться стабілізувати ціни на українському ринку
Українські ціни на продовольчі продукти та товари щомісяця стрімко зростають. Зокрема в НБУ зазначають, що інфляція почне сповільнюватися лише восени у 2021 році.
Load next