В Україні стартує відкритий банкінг

В Україні стартує відкритий банкінг
З 1 серпня постанова НБУ банки зобов’язуються ділитися даними з фінтех-сервісами — за згодою клієнта.

Фото: depositphotos


Уже з початку наступного місяця в Україні офіційно почне працювати відкритий банкінг — новий формат взаємодії між банками, державою та сторонніми фінансовими сервісами. Відповідну постанову затвердив Національний банк.

Про це повідомляє НБУ.

Йдеться про модель, коли клієнти зможуть надавати доступ до своїх рахунків стороннім постачальникам послуг — наприклад, застосункам, що показують баланси з різних банків або дозволяють перекази без входу в інтернет-банкінг.

Обмін даними здійснюватиметься через спеціальні програмні інтерфейси — API, які працюватимуть за єдиним технічним стандартом. НБУ виступає не лише регулятором, а й технічним координатором.

Вже затверджено архітектуру системи, правила підключення та вимоги до кібербезпеки. Впровадження відкритого банкінгу триватиме з 2025 по 2027 рік.

Для користувачів це означає зручніше керування фінансами та більше прозорості в банківських продуктах. А от для самих банків — це виклик, адже конкуренція зростатиме, а клієнт зможе легко порівнювати сервіси та обирати найзручніше рішення.

Наступним етапом буде затвердження технічної специфікації API, яке має відбутися впродовж 18 місяців. Після цього банки поетапно підключатимуться до системи.

Нагадаємо, Китай погрожує ЄС «заходами» у відповідь на санкції проти його банків

Юлія Корній - pravdatutnews.com

Читайте також
НБУ погіршив прогноз інфляції на 2025–2026 роки НБУ погіршив прогноз інфляції на 2025–2026 роки
Аналітики очікують інфляцію близько 9,7 % у 2025 році, повернення до цілей — лише у 2027
Інфляція в Україні: коли вдасться стабілізувати ціни на українському ринку Інфляція в Україні: коли вдасться стабілізувати ціни на українському ринку
Українські ціни на продовольчі продукти та товари щомісяця стрімко зростають. Зокрема в НБУ зазначають, що інфляція почне сповільнюватися лише восени у 2021 році.
Loading...
Load next