Чи введуть в Україні чотириденний робочий тиждень — відповідь Держслужби зайнятості

Чи введуть в Україні чотириденний робочий тиждень — відповідь Держслужби зайнятості
В Україні перехід на чотириденний робочий тиждень наразі не закріплений законодавчо. Під час воєнного стану подібні ініціативи є передчасними

Фото: pexels

В Україні перехід на чотириденний робочий тиждень наразі не закріплений законодавчо. Під час воєнного стану подібні ініціативи є передчасними.

Про це повідомили в Державній службі зайнятості.

У Службі пояснили, що в умовах війни святкові дні не мають статусу вихідних і оплачуються як звичайні. Крім того, роботодавці можуть залучати працівників до роботи у вихідні без погодження з профспілками, а тривалість робочого тижня може сягати 60 годин замість стандартних 40.

Попри це, в мирний час можливість переходу на скорочений робочий тиждень — цілком реальна. Такий формат уже випробовують або впроваджують низка країн, зокрема Ісландія, Німеччина, Бельгія, Велика Британія, Франція, Іспанія, Литва, Японія та ОАЕ. Нещодавно до цього переліку долучилася й Польща, де Міністерство праці ініціювало експеримент з альтернативними моделями графіку.

В Україні ж, згідно з Кодексом законів про працю, нормою залишається 40-годинний робочий тиждень. Скорочення можливе лише для окремих категорій: неповнолітніх, осіб з інвалідністю або за домовленістю з роботодавцем.

При цьому на ринку праці є варіанти з 5-денним тижнем, змінами, поділом робочого дня, нічними змінами, неповною або ненормованою зайнятістю.

За словами Держслужби, найбільш ефективним чотириденний формат виявився у сферах ІТ, аналітики, креативних індустрій та там, де зарплата залежить від результату. Натомість менш придатним такий графік є для галузей з погодинною оплатою, обслуговування, виробництва та сільського господарства.

Нагадаємо, у Києві відкрили провадження проти чоловіка через демонстрацію нацистської символіки

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
З окупованої Херсонщини повернули ще 11 українських дітей З окупованої Херсонщини повернули ще 11 українських дітей
Україні вдалося евакуювати з тимчасово окупованої території Херсонської області 11 дітей
В Ужгороді чоловіку повідомили про підозру за розголошення пересування військової техніки В Ужгороді чоловіку повідомили про підозру за розголошення пересування військової техніки
23-річного мешканця Ужгорода підозрюють у незаконному поширенні інформації про переміщення українських військових
Після деокупації Херсона виявили зникнення 360 тисяч архівних документів – Мін'юст Після деокупації Херсона виявили зникнення 360 тисяч архівних документів – Мін'юст
Після звільнення Херсона від російських окупантів виявлено зникнення майже 360 тисяч одиниць зберігання Національного архівного фонду
Load next