Після деокупації Херсона виявили зникнення 360 тисяч архівних документів – Мін'юст

Після звільнення Херсона від російських окупантів виявлено зникнення майже 360 тисяч одиниць зберігання Національного архівного фонду.
Про це повідомила заступниця міністра юстиції України Вікторія Васильчук в ефірі українського телебачення.
За її словами, за даними архівного обліку, встановлено точний перелік втрачених документів — частину з них окупанти вивезли, інші залишилися на тимчасово окупованих територіях.
Наразі Міністерство оборони України спільно з Державною архівною службою веде роботу з ідентифікації осіб, причетних до викрадення архівних матеріалів, що є частиною культурної спадщини України.
На порталі World and Sanctions вже оприлюднені списки з іменами українських колаборантів. Правоохоронні органи мають усі підстави для відкриття кримінальних проваджень та збору доказів для подальшого переслідування винних, — зазначила Васильчук.
Нагадаємо, СБУ викрила жінку-агента ФСБ у Житомирській області: шпигувала під прикриттям прогулянок з дитиною
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com


