Фото: Prof. Llorenç Alapont / Archaeological Park of Pompeii / Italian Ministry of Culture
На території давньоримського міста Помпеї археологи розкопали гробницю, в якій, імовірно, була похована жриця богині родючості Церери. Це перше достовірне свідчення існування культу цієї богині в місті.
Про знахідку йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Heritage, пише IFLScience.
Поховання розташоване в некрополі Порта Сарно, де в давнину ховали представників заможного прошарку населення. У могильному комплексі виявлено скульптурну композицію — горельєф із зображенням нареченого і нареченої у натуральну величину.
Особливу увагу дослідників привернула жіноча постать, зображена з лавровою гілкою в руках — символом очищення, який використовували під час ритуальних обрядів. Крім того, на її шиї — намисто з амулетом у формі півмісяця (лунулою), який зазвичай носили молоді незаміжні дівчата. Це може свідчити про її тісний зв’язок із богинею Церерою, яку вважали покровителькою сільського господарства й урожаю та асоціювали з місячними фазами.
Хоча на гробниці немає написів, які б достеменно підтверджували особу похованої, науковці припускають, що вона могла бути жрицею Церери.
Скульптура жінки є одним із рідкісних прикладів зображення жриці з предметами, характерними для її релігійного становища, і єдиним відомим на сьогодні у Помпеях, — зазначають автори дослідження.
Археологи додають, що жриці в давньому Римі мали вплив і соціальний статус, порівняний із жерцями-чоловіками. Відкриття дозволяє глибше зрозуміти соціальну та релігійну структуру Помпей перед катастрофічним виверженням Везувію у 79 році нашої ери.
Нагадаємо, археологи в Помпеях знайшли серію рідкісних фресок
Юлія Педюк - pravdatutnews.com