Колишній радник президента США Джо Байдена з питань національної безпеки Джейк Салліван пояснив, чому Вашингтон не передав Україні далекобійні ракети ATACMS одразу після початку повномасштабної війни.
Про це він розповів в Інституті політики Гарвардської школи Кеннеді.
Салліван наголосив, що затримка не була пов’язана зі страхом перед Третьою світовою війною. На початку 2022 року американські військові не мали достатнього запасу цих ракет.
За його словами, у той період Міноборони США попередило президента Байдена, що кількість ATACMS у наявності є критично низькою — недостатньо навіть для базового захисту США. Тому Пентагон тоді не рекомендував передавати ракети третім країнам.
Згодом, за два роки, виробництво вдалося наростити — і США змогли поставити Україні кілька сотень ATACMS.
Крім того, Салліван зазначив, що навесні 2022 року ризики ескалації конфлікту оцінювалися інакше, ніж у 2024-му. За цей час, підкреслив він, США зробили чимало висновків і стали більш готовими до рішучих кроків.
Наш підхід до рішень президента базувався на розумінні допустимого рівня ризику при постачанні Україні необхідного, уникаючи ескалації. Ми надали Україні значну кількість цих систем. Ідея про те, що вони суттєво вплинули на перебіг війни, не підтверджується доказами. Багато хто каже: "Якби ви дали ATACMS, війна пішла б інакше". Але досвід використання ATACMS Україною на полі бою свідчить про те, що це не так, — сказав Салліван.
Нагадаємо, Нові мита Трампа можуть коштувати чиповій індустрії США понад $1 млрд на рік — Reuters
Юлія Педюк - pravdatutnews.com