Повістки поштою: адвокат роз’яснив, за яких умов можна оскаржити штраф за неявку

Повістки поштою: адвокат роз’яснив, за яких умов можна оскаржити штраф за неявку
В Україні під час мобілізації повістки можуть надсилатися поштою, а за ухилення від служби передбачені штрафи

В Україні під час мобілізації повістки можуть надсилатися поштою, а за ухилення від служби передбачені штрафи. Однак не всі військовозобов'язані знають, що поштові оператори іноді роблять помилки, що дає підстави для оскарження вручення повістки.

Про це в коментарі для "Українського радіо" розповів адвокат Роман Кичко.

За словами юриста, судова практика показує: якщо особа справді не знала про надходження повістки і має на це підтвердження, відповідальність може бути скасована. Одна з причин — порушення процедури вручення з боку поштового оператора, зокрема, через неправильні або формальні позначки на відправленнях.

Фактично навіть якщо людина не отримала повістку, вона може вважатися врученою — якщо на конверті стоїть певна позначка. Але якщо суд встановлює, що призовник не був належним чином повідомлений, такі штрафи скасовуються, — пояснює Кичко.

Особливу увагу слід звертати на тип позначки, яку ставить пошта. Згідно з постановою №560, лише дві з них підтверджують вручення: «відмова від отримання» або «відсутність за адресою проживання». Усі інші, зокрема «повертається після закінчення строку зберігання», свідчать про порушення процедури оповіщення.

Також адвокат наголошує: нерідко листоноші не залишають паперове повідомлення в поштовій скриньці, а СМС-повідомлення надходять рідко або взагалі не надходять. У такому разі особа може довести, що не була поінформована, і це стане підставою для скасування штрафу.

Щоб оскаржити рішення про накладення штрафу, Кичко радить звернутися до поштового оператора з адвокатським або особистим запитом і з’ясувати, як саме здійснювалася доставка. Якщо буде виявлено порушення чи невідповідність у процедурі повідомлення, це стане доказом у суді.

Якщо ви точно знаєте, що не отримували ані листа, ані повідомлення про нього, обов’язково звертайтесь за офіційною інформацією до поштової служби. Відповідь слід долучити до позовної заяви як доказ того, що штраф було накладено безпідставно, — підсумував адвокат.

Нагадаємо, Військовослужбовці — серед десятки найзатребуваніших професій в Україні: дослідження Work.ua

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
У ТЦК попередили про нові штрафи: що зміниться з 6 лютого У ТЦК попередили про нові штрафи: що зміниться з 6 лютого
Військовозобов’язані українці, які мають статус "обмежено придатний", повинні пройти повторну військово-лікарську комісію (ВЛК) до 5 лютого
Без відвідування ТЦК: штрафи за порушення військового обліку тепер можна оплачувати онлайн Без відвідування ТЦК: штрафи за порушення військового обліку тепер можна оплачувати онлайн
Штрафи за порушення військового обліку тепер можна оплачувати онлайн через застосунок "Резерв+", що дозволить уникнути необхідності відвідувати територіальні центри комплектування
В ОРДЛО зірвано план примусової мобілізації, — розвідка В ОРДЛО зірвано план примусової мобілізації, — розвідка
Призовники всіляко уникають мобілізації, не бажаючи стати "гарматним м'ясом".