У Південній Кореї перемогу на президентських виборах здобув Лі Дже Мьон

У Південній Кореї перемогу на президентських виборах здобув Лі Дже Мьон
Явка склала майже 80% від понад 44 мільйонів виборців — це найвищий показник участі з 1997 року

Фото: Yonhap

Кандидат від Демократичної партії Лі Дже Мьон переміг на президентських виборах у Південній Кореї. Явка склала майже 80% від понад 44 мільйонів виборців — це найвищий показник участі з 1997 року.

Про це повідомляє Reuters.

Після підрахунку понад 99% бюлетенів Лі отримав 49,3% голосів, обійшовши свого головного суперника — Кіма Мун Су з консервативної «Партії народної сили», який набрав 41,3%.

Вибори проходили на тлі глибокої політичної та економічної нестабільності. Лише пів року тому колишній президент Юн Сок Йоль запровадив воєнний стан без чіткого обґрунтування, що спричинило хвилю протестів і кризу довіри до влади.

У своїй виборчій кампанії Лі Дже Мьон обіцяв боротися з «повстанськими силами», які, за його словами, очолював Юн, та вивести країну з кризи. Натомість його опонент Кім акцентував на судових справах проти Лі та критикував його стиль керівництва, обіцяючи повернення до «демократичного порядку» без авторитаризму.

Нагадаємо, опозиціонер Лі Чже Мен лідирує на президентських виборах у Південній Кореї — екзитпол

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
У Південній Кореї стартувало дострокове голосування на президентських виборах У Південній Кореї стартувало дострокове голосування на президентських виборах
Цей етап проходить за п’ять днів до основного голосування, яке відбудеться 3 червня
Колишній президент Південної Кореї Юн Сок Йоль вийшов зі своєї партії Колишній президент Південної Кореї Юн Сок Йоль вийшов зі своєї партії
Експрезидент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив про вихід із провладної партії «Сила народу»
Президент Південної Кореї, якому загрожує арешт, пообіцяв прихильникам "боротися до кінця" Президент Південної Кореї, якому загрожує арешт, пообіцяв прихильникам "боротися до кінця"
Президент Південної Кореї, якому загрожує арешт, написав листа прихильникам із обіцянкою "боротися до кінця"
Load next