Життя мільярда людей проходить у районах із небезпечним рівнем токсичного забруднення

Життя мільярда людей проходить у районах із небезпечним рівнем токсичного забруднення
Дослідники зазначають, що ці дані лише вказують на потенційний ризик

Дослідження показало, що майже мільярд людей живуть у районах із високим рівнем забруднення токсичними речовинами, такими як миш’як і свинець, що становить серйозну загрозу для здоров’я. Екологи виявили новий, раніше не ідентифікований регіон токсичного забруднення, який охоплює простір від Сербії та Греції до Китаю. Забруднення пов'язують із ризиком виникнення раку та нейродегенеративних захворювань. Науковці наголошують на терміновій потребі у створенні технологій очищення довкілля. Дослідження опубліковане в журналі Science.

Науковці здійснили наймасштабніше дослідження рівня забруднення токсичними елементами у світі, проаналізувавши майже 800 тисяч зразків із понад 1400 регіонів. Вони вивчали вміст миш’яку, кадмію, кобальту, хрому, міді, нікелю та свинцю, а також використали модель для оцінки концентрацій у подібних, але не досліджених районах.

Так було створено глобальну карту поширення токсичних елементів, які потрапляють у довкілля внаслідок металургії та вимивання порід. Виявилось, що 14–17% сільгоспугідь забруднені, а найпоширенішим токсином став кадмій — побічний продукт видобутку цинку, який також міститься в батарейках і пігментах. Його виявили у верхньому шарі ґрунту на 9% території планети.

Однак дослідники зазначають, що ці дані лише вказують на потенційний ризик, оскільки вони не визначали, наскільки токсичні елементи доступні для засвоєння живими організмами. Це з’ясують подальші дослідження.

Наслідки забруднення

До підвищення концентрації токсичних елементів у Дніпрі призвів підрив Каховської ГЕС росіянами — токсини з дна водосховища потрапили у воду, створюючи загрозу для здоров’я місцевих жителів.

Міські квіти здатні накопичувати токсичні елементи у нектарі, що може зашкодити бджолам-запилювачам, які вже перебувають під тиском кліматичних змін.

А проживання поблизу малих аеропортів, де досі використовують паливо зі свинцем, спричиняє накопичення важких металів в організмі дітей.

Нагадаємо,Забруднення повітря спричинило зростання випадків раку легень серед некурців, - дослідження

Ростислав Шваник - pravdatutnews.com

Читайте також
Міські квіти накопичують токсини, що становлять загрозу для бджіл — дослідження Міські квіти накопичують токсини, що становлять загрозу для бджіл — дослідження
Американські вчені виявили у нектарі міських квітів токсичні метали, зокрема свинець, кадмій, хром і миш’як
Підрив Каховської ГЕС спричинив масштабне забруднення води важкими металами Підрив Каховської ГЕС спричинив масштабне забруднення води важкими металами
Підрив дамби Каховської ГЕС не лише зруйнував місцеві екосистеми, а й призвів до забруднення навколишнього середовища важкими металами та токсичними елементами
В українських річках є речовини, що входять до препаратів з «ковідного протоколу» В українських річках є речовини, що входять до препаратів з «ковідного протоколу»
Скринінг трьох головних водних басейнів показав, що в порівнянні з країнами Європи "у нас не найгірша ситуація".
Load next