Вчені вперше за 100 років зняли рідкісного гігантського кальмара у відкритому океані

Вчені вперше за 100 років зняли рідкісного гігантського кальмара у відкритому океані
Тварину помітили на глибині 600 метрів біля Південних Сандвічевих островів

Учені вперше за понад сто років змогли зафіксувати на відео гігантського кальмара у його природному середовищі — на глибині Атлантичного океану. Цей вид, що може сягати до семи метрів у довжину та важити до пів тонни, залишається однією з найбільш загадкових істот глибин.

Про це повідомляє IFLScience із посиланням на Schmidt Ocean Institute.

Молодого кальмара виду Mesonychoteuthis hamiltoni вдалося зняти 9 березня поблизу Південних Сандвічевих островів на глибині близько 600 метрів. Зйомка відбулася за допомогою дистанційного підводного апарата з борта дослідницького судна "Фалкор".

Це перший випадок, коли представника цього рідкісного виду вдалося зафіксувати наживо. Раніше гігантських кальмарів виявляли лише у вигляді залишків у шлунках морських тварин або під час риболовлі. Незважаючи на те, що помічена особина має довжину лише 30 см, вчені підтвердили її належність до виду за характерними ознаками — зокрема, гачками на помаранчевих щупальцях.

За словами біологині Кет Болстад з Оклендського технологічного університету, яка брала участь у визначенні виду, це відкриття не лише захоплює, а й нагадує, наскільки мало ми знаємо про мешканців глибин.

Цей випадок стався рівно через 100 років після першого наукового опису Mesonychoteuthis hamiltoni, який відбувся у 1925 році — тоді кальмара знайшли у шлунку кашалота біля Шетландських островів.

Нагадаємо, Вчені виявили мисливську стратегію риб: використання акул як щитів

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Старшокласник зі США за допомогою ШІ виявив 1,5 мільйона нових об’єктів у космосі Старшокласник зі США за допомогою ШІ виявив 1,5 мільйона нових об’єктів у космосі
18-річний школяр Маттео Паз розробив алгоритм штучного інтелекту, який допоміг виявити понад півтора мільйона раніше невідомих космічних об'єктів.
На Марсі могли бути пляжі та стародавній океан – дослідження На Марсі могли бути пляжі та стародавній океан – дослідження
Міжнародна група вчених із США та Китаю виявила під поверхнею Марса шари гірських порід, що можуть свідчити про існування великого океану на Червоній планеті в минулому
Зворотна сторона Місяця виявилася значно «сухішою» за видиму - дослідження Зворотна сторона Місяця виявилася значно «сухішою» за видиму - дослідження
Китайські дослідники виявили, що зворотна сторона Місяця значно більш зневоднена, ніж та, яку ми бачимо з Землі.