Міжнародна команда науковців, перебуваючи на борту дослідницького судна Falkor, вперше задокументувала на відео живого антарктичного колосального кальмара (Mesonychoteuthis hamiltoni) у його природному середовищі існування.
У ході експедиції поблизу Південних Сандвічевих островів у південній Атлантиці, дослідницьке судно Falkor за допомогою дистанційно керованого апарату SuBastian зафіксувало на глибині 600 метрів молодого антарктичного колосального кальмара завдовжки 30 сантиметрів, про що повідомив Океанографічний інститут Шмідта, повідомляє Schmidt Ocean Institute.
Науковці підкреслюють, що зафільмована особина є молодим представником виду Mesonychoteuthis hamiltoni, і це є першим в історії випадком відеозйомки цієї істоти в її природному середовищі. Перші відомості про існування цього гігантського кальмара з'явилися близько століття тому.
Захопливо бачити перші натурні кадри молодого гігантського кальмара і принизливо думати, що вони навіть не підозрюють про існування людей. Протягом 100 років ми в основному зустрічали їх як залишки здобичі в шлунках китів і морських птахів, а також як хижаків, що полюють на ікластих риб», — зауважує професорка Auckland University of Technology Кет Болстад.
За оцінками науковців, дорослі особини антарктичних колосальних кальмарів можуть сягати до семи метрів завдовжки та важити до 500 кілограмів, що робить їх найважчими безхребетними на Землі. Для порівняння, вага великих верхових коней коливається в межах 400-600 кілограмів. Наразі відомо небагато про життєвий цикл цих гігантських істот. Спостереження рибалок, які знаходили мертвих кальмарів у воді, свідчать про те, що з віком їхнє тіло стає менш прозорим.
Нагадаємо, Вчені оприлюднили нові дані про катастрофу «Титаніка» завдяки 3D-скануванню
Ростислав Шваник - pravdatutnews.com