Більшість українських біженців не планують повертатися: соціолог назвав причину

Більшість українських біженців не планують повертатися: соціолог назвав причину
Близько третини українських біженців мають намір повернутися в Україну, тоді як решта – переважно налаштовані на довготривале проживання за кордоном.

Близько третини українських біженців мають намір повернутися в Україну, тоді як решта – переважно налаштовані на довготривале проживання за кордоном.

Про це в коментарі для РБК-Україна розповів генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

За його словами, із приблизно 6–7 мільйонів українців, які виїхали через війну, повернення розглядають лише близько 2 мільйонів. Решта – орієнтуються на отримання громадянства країн, де зараз проживають. Надалі до них можуть приєднатися і чоловіки, які наразі не мають права на виїзд із країни.

Окремо Паніотто звернув увагу на різницю між сприйняттям біженців у соцмережах і результатами репрезентативних опитувань. У мережі часто лунає критика на адресу тих, хто виїхав – мовляв, вони "насолоджуються Європою", поки інші залишаються під загрозою. Водночас, за даними соціологічних досліджень, переважна більшість українців (85–90%) загалом мають нейтральне або позитивне ставлення до біженців.

Ставлення до окремих категорій біженців також різниться. Найбільше підтримки – у матерів із дітьми, а найменше – у чоловіків віком до 60 років.

Соціолог наголошує: такі суспільні настрої можуть стати підґрунтям для маніпуляцій з боку ворога. Тому важливо працювати над формуванням позитивного ставлення до співвітчизників, які опинилися за кордоном, адже це безпосередньо впливає на збереження людського капіталу України.

Нагадаємо, в Естонії призупинили компенсації за житло та перекладацькі послуги для українських біженців

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
Половина українців не готові відмовлятися від територій за жодних умов – опитування Половина українців не готові відмовлятися від територій за жодних умов – опитування
Згідно з результатами дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), 50% українців не готові відмовлятися від територій, навіть якщо це затягне війну. При цьому 39% респондентів готові до компромісів заради швидшого миру
53% людей в Україні очікують змін на краще у своїй громаді 53% людей в Україні очікують змін на краще у своїй громаді
Населення України адаптується до реалій війни і, попри небезпеки та втрати, зберігає обережний оптимізм
Джей Ді Венс публічно пожартував про свою дружину: його розкритикували Джей Ді Венс публічно пожартував про свою дружину: його розкритикували
Коментарі віцепрезидента США Джей Ді Венса під час виступу в Мічигані про свою дружину Ушу Венс викликали обурення в соцмережах
Load next