Молочні продукти та солодощі можуть погіршувати сон і викликати кошмари — дослідження

Молочні продукти та солодощі можуть погіршувати сон і викликати кошмари — дослідження
Дослідники з Канади виявили, що споживання молочних продуктів і солодкого перед сном може негативно впливати на якість сну.

Фото: Unsplash

Люди, які їли такі продукти, частіше повідомляли про нічні кошмари, дивні або тривожні сни, а також про загальне погіршення сну. Особливо яскраво це проявлялося у тих, хто страждає на непереносимість лактози: у них молочні продукти викликали неприємні відчуття в травній системі, що, ймовірно, і провокувало поганий сон.

Про це йдеться в дослідженні, опубліковаому в журналі Frontiers in Psychology.

Науковці опитали понад тисячу студентів щодо їхнього харчування, сну, алергій та пережитих снів. 40% опитаних вважали, що певні продукти впливають на їхній сон: чверть з них говорила про погіршення, ще 20% — про покращення. Найчастіше до негативного впливу відносили гостру їжу, десерти та молочні вироби, а позитивно на сон нібито діяли овочі, фрукти й трав’яні чаї.

Лише 5,5% зазначили, що помічають зв’язок між їжею та змістом сновидінь. При цьому саме молочне й солодке найчастіше асоціювалися з яскравими, дивними або неприємними снами.

Крім суб’єктивних оцінок, дослідники виявили статистичний зв’язок між харчовими алергіями, порушенням засвоєння лактози та частішими нічними жахами. Нездорові харчові звички, такі як пізні перекуси або відсутність відчуття насичення, також сприяли негативним снам.

Хоча ці результати відкривають нові можливості для покращення сну без медикаментів, автори наголошують: дослідження носило спостережливий характер і не доводить причинно-наслідкового зв’язку. Наступним кроком стане експеримент із контрольованим вживанням продуктів перед сном і вимірюванням змін у сновидіннях та якості сну.

Нагадаємо, часті кошмари можуть утричі підвищити ризик передчасної смерті — дослідження

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Депресія та тривожність можуть передаватися через поцілунки - дослідження Депресія та тривожність можуть передаватися через поцілунки - дослідження
Спільне життя з людиною, яка має психічні труднощі, може впливати не лише емоційно, а й фізіологічно — через зміну мікрофлори рота та підвищення рівня кортизолу.
Брак сну негативно впливає на обмін речовин у мозку - дослідження Брак сну негативно впливає на обмін речовин у мозку - дослідження
Недосипання змінює обмін речовин у мозку, змушуючи його перенаправляти ресурси з важливих когнітивних процесів — таких як мислення та запам’ятовування — на захист клітин від загибелі.
Смартфони без соцмереж можуть знизити ризик депресії у дітей – дослідження Смартфони без соцмереж можуть знизити ризик депресії у дітей – дослідження
Нові дані показали, що наявність смартфона без активного використання соцмереж позитивно впливає на ментальне здоров’я дітей
Load next