Весняне маловоддя в Україні: які загрози несе зниження рівня річок

Весняне маловоддя в Україні: які загрози несе зниження рівня річок
В Україні фіксують значне зниження рівня води в річках, що може мати серйозні наслідки для водних ресурсів та економіки країни

В Україні фіксують значне зниження рівня води в річках, що може мати серйозні наслідки для водних ресурсів та економіки країни.

Про це розповідає Центр громадського моніторингу та контролю.

За даними Українського гідрометцентру, річки Дніпро, Десна, Сіверський Донець та їхні притоки заповнені менш ніж на 20% від середньомісячної норми. 

Зазвичай навесні рівень води у річках підвищується, однак цього року через відсутність значних опадів в Україні спостерігається гідрологічна посуха. Ситуацію могли б змінити сильні дощі, проте прогноз на квітень не передбачає істотних опадів.

Зниження рівня води особливо загрожує сільському господарству. За словами заступника голови Всеукраїнської аграрної ради Дениса Марчука, посівна кампанія 2025 року проходить у вкрай складних умовах. Дефіцит вологи в ґрунті через безсніжну зиму та тривалу посуху може негативно вплинути на врожайність та ціни на продукти. Хоча нещодавні дощі дещо покращили ситуацію, аграрії все ще залишаються в зоні ризику.

Аномально тепла зима та нестача опадів є частиною загальносвітових кліматичних змін. За даними метеорологічних служб, 2025 рік може стати третім найспекотнішим в історії після 2024 та 2023 років. Тривала посуха та екстремальні температури вказують на необхідність адаптації до нових кліматичних умов та розробки стратегій збереження водних ресурсів.

Нагадаємо, У Полтаві демонтують пам’ятник Петру I: ще один крок до деколонізації

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
У Мін’юсті пояснили як отримати паспорт старого зразка замість ID-картки
Відмовлятись від паспорта нового зразку можна лише через релігійні переконання
Українці зможуть скаржитися на порушення споживчих прав онлайн
Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у тестовому режимі запустила чат-бот у Telegram. Тепер українці можуть поскаржитися на порушення їхніх прав у режимі онлайн.
Які країни відкриті для українських туристів
Міністерство закордонних справ України назвало нові напрямки. Зараз до списку 104 дозволених 104 країни додались 9 нових.
Load next