Європа в 2024 році пережила найбільшу кількість повеней за останні 11 років.
Про це йдеться у звіті Європейського кліматичного агентства спільно з Всесвітньою метеорологічною організацією.
Згідно з даними дослідження, протягом року 30% річкової мережі Європи перевищили поріг високого рівня води, а 12% — межу, яка вважається показником сильної повені. Однією з наймасштабніших стихій 2024 року став шторм "Борис", що у вересні пройшов територіями Німеччини, Польщі, Австрії, Угорщини, Чехії, Словаччини, Румунії та Італії, завдавши значної шкоди.
У результаті повеней і штормів по всій Європі постраждало близько 413 тисяч людей, щонайменше 335 осіб загинули. Окрім цього, 2024 рік також став найспекотнішим за історією спостережень у Європі. Особливо високі температури фіксувалися у центральних, східних і південно-східних регіонах континенту.
У липні на південному сході Європи була зафіксована найдовша хвиля спеки — вона тривала 13 днів поспіль. У середньому мешканці регіону перебували в умовах сильного або екстремального теплового стресу протягом цілого місяця. Також було зафіксовано збільшення кількості так званих "тропічних ночей", коли температура не опускається нижче 20°C.
Фахівці також відзначають виражений кліматичний контраст у різних частинах Європи: східна частина континенту була надзвичайно спекотною і сухою, тоді як у західній Європі спостерігалися значні опади.
Нагадаємо, останнє десятиліття стало найспекотнішим в історії
Юлія Педюк - pravdatutnews.com