Алко-зустріч шимпанзе вперше зафіксована на відео: примати "спілкувалися", вживаваючи ферментовані плоди

Алко-зустріч шимпанзе вперше зафіксована на відео: примати "спілкувалися", вживаваючи ферментовані плоди
Вперше на відео зафіксовано, як дикі шимпанзе діляться забродилими фруктами з низьким вмістом алкоголю, що може свідчити про еволюційне коріння людської традиції спільного вживання алкогольних напоїв

Британські науковці з Ексетерського університету вперше задокументували, як шимпанзе діляться між собою забродилими плодами африканського хлібного дерева, що містять алкоголь. Це спостереження може свідчити про те, що людська традиція спільного вживання алкогольних напоїв, наприклад, під час святкувань, має давнє еволюційне походження.

Дослідження опублікували в журналі Current Biology.

За допомогою фотопасток, встановлених у національному парку Гвінеї-Бісау, вчені зафіксували 10 випадків, коли дикі шимпанзе не лише їли забродили плоди африканського хлібного дерева, а й ділилися ними. Аналіз показав, що більшість спожитих фруктів містили від 0,01% до 0,61% алкоголю, причому тварини частіше обирали більш стиглі плоди із середнім вмістом алкоголю 0,26%. Хоча це й невеликий відсоток, враховуючи кількість спожитих фруктів (до кількох кілограмів на день), ефект міг бути відчутним, подібно до вживання легкого пива людиною.

Оскільки у людей спільне вживання алкоголю асоціюється з виділенням дофаміну та ендорфінів, що сприяє зміцненню соціальних зв'язків, подібна поведінка у шимпанзе може вказувати на глибоке еволюційне коріння цієї традиції.

Цікаво, що шимпанзе зазвичай не схильні ділитися їжею, тому факт спільного споживання ферментованих фруктів може мати особливе значення. На відео видно, як самки Чіп і Ате обирали невеликий, але забродилий шматок фрукта замість більшого, але менш стиглого. Навіть агресивні самці Манджамбе і Ґері зрештою поділилися фруктом з іншим самцем Боббі.

Попереднє дослідження 2015 року вже фіксувало випадки, коли шимпанзе в Західній Африці крали та пили пальмове вино, виготовлене людьми, демонструючи іноді навіть "проблемну поведінку". Однак у випадку з ферментованими плодами хлібного дерева, низький вміст алкоголю навряд чи міг призвести до справжнього сп'яніння, оскільки в дикій природі це не дало б переваг для виживання.

Нам ще потрібно з’ясувати, чи свідомо шимпанзе шукають ферментовані плоди і як їхній організм перетравлює алкоголь. Але така поведінка може бути ранньою еволюційною формою застіль. Якщо це справді так, то людська традиція алкогольних святкувань бере початок із глибокого минулого, — каже Кімберлі Хокінгс з Університету Ексетера.

Нагадаємо, У США помер бонобо Канзі – мавпа, яка розуміла англійську та грала у відеоігри

Ростислав Шваник - pravdatutnews.com

Читайте також
Алкоголь підвищує ризик деменції - дослідження Алкоголь підвищує ризик деменції - дослідження
Навіть помірне споживання алкоголю може спричинити зміни в судинах мозку, що підвищують ризик розвитку деменції.
Океан під поверхнею супутника Юпітера Каллісто: науковці знайшли нові докази Океан під поверхнею супутника Юпітера Каллісто: науковці знайшли нові докази
Магнітні аномалії, зафіксовані ще 30 років тому, можуть свідчити про підземний океан на Каллісто
Як хвороба вплинула на творчість Террі Пратчетта: науковці знайшли підказки в його книгах Як хвороба вплинула на творчість Террі Пратчетта: науковці знайшли підказки в його книгах
Творчість Террі Пратчетта приховувала ознаки хвороби задовго до діагнозу
Load next