Коли хочеться одягатися так, щоб не відчувати одягу, то вибір падає саме на неї. А ще вона абсолютно адаптивна і класно грає у будь-яких стилях. Модні вже котрий сезон підряд лляні костюми жіночі можна носити як в офіс, так і на щодень. А особливості фасону обирайте на власний смак.
Лляна тканина: характеристика та переваги
Як виробляється льон тканина? Характеристика її, власне, тому й така висока, що вона виготовляється із волокон однойменної рослини - стебла замочують, розділяють на волокна і тчуть. Матеріал льон буває грубоватіший, тонший залежно від особливості обробки, виробничих задач, сезону абощо.
Серед численних переваг, що має льон, можна виділити основні властивості:
- комфорт - дихає, швидко сохне, має охолоджувальний ефект для тіла;
- екологічний - вирощування рослин не потребує жодної хімії, немає забруднення землі, сама тканина біорозкладна;
- гіпоалегенність - не викликає подразнень навіть у гіперчутливих людей;
- практичність та міцність - класно переться, носиться, не підвладний механічним пошкодженням при терті, на ньому не виникають ковтунці. Така річ прослужить не один сезон;
- універсальність - завжди бажаний “гість” як у повсякденних умовах, так і на світських заходах.
Чи мнеться льон?
Так. І досить таки відчутно. Але це не можна назвати його недоліком. Така пом’ятість є його визначною рисою, цілком органічна, не створює жодної неохайності.
Який лляний одяг зараз в моді?
Звісно, перше, що приходить на думу, - літні костюми. Із широкими штанами, кюлотами, класичними моделями, різноформатними топами - вільного крою, приталеного, з рукавами чи без, на тонких чи широких бретелях, із жакетами. Та особливо фішка цього сезону - жилет. Традиційний костюмний, з відкритою спиною абощо. І не забувайте про магічні сорочки.
Абсолютно точно популярними і зручними є сукні і сарафани у будь-якому виконанні: з розрізами, вирізами, на одне плече, зі шнурівкою, драпіруванням, рюшами.
Ну, і топріч - оверсайз бермуди. Їх запросто вписують навіть в офісні луки.
Більше цікавих варіантів шукайте в онлайн-бутику Issaplus.
Як прати речі з льону?
Як уже було сказано, це надміцний матеріал, тому якихось конкретних ввідних, як прати льон в машинці, немає. Він терпить від 30 навіть до 95 градусів, але є один нюанс. Гарячіша вода більш придатна для білих речей. У кольорових кип’яток може вимивати колір, а також давати усадку. Тож, при якій температурі прати льон, щоб він взагалі не змінював властивостей - достатньо звичного режиму швидкого чи делікатного прання (30 - 45 °С).
Тут навіть питання не у тому, як прати лляну сорочку, наприклад, бо з цим особливих проблем нема, а як сушити її, аби потім не втрачати багато часу на прасування. Одяг рекомендується акуратно розкладати на горизонтальній поверхні, а ще краще сушити на вішаках у провітрюваному місці без прямого попадання сонячних променів (бо всядеться).
Якщо ж хочеться випрасувати річ, краще це робити поки вона вогка або змочити її трохи водою, так процес буде куди швидшим і ефективнішим.