Фото: Seznam Zprávy
У Чехії, під час підготовчих робіт до будівництва нової автомагістралі D35 поблизу міста Градець-Кралове, археологи знайшли унікальне кельтське поселення латенської епохи. Ця знахідка вже визнана винятковою за своїм масштабом та значенням для всієї країни, повідомляє Radio Prague International.
Як розповів прессекретар Градець-Краловського університету Якуб Новак, розкопане поселення, ймовірно, було важливим виробничим і торговельним центром. Про це свідчать виявлені артефакти, що вказують на зв'язки з далекими регіонами: бурштин, золоті та срібні кельтські монети, а також залишки керамічного виробництва.
Окрім цінних металів, археологи виявили штампи для карбування монет, уламки посуду та елементи господарських будівель. Існує припущення, що на території поселення також розташовувалися святилища.
Новак зазначив, що обсяг і багатство знахідок вражають, адже все вказує на те, що це місце було ключовим для обміну між різними частинами Європи того часу. Тепер розкопане поселення може отримати статус об'єкта культурної спадщини.
Варто зазначити, що це не перша значна археологічна знахідка на ділянці траси між Горжице й Градець-Кралове. Раніше тут уже виявили доісторичний курган завдовжки 192 метри та максимальною шириною 15,1 метра. Цей курган, збудований у IV столітті до нашої ери, вважається найбільшою відомою поховальною спорудою того часу в Європі.
Нагадаємо, у Чехії знайшли поховання жінок-шахтарок мідної доби з загадковим немовлям
Ростислав Шваник - pravdatutnews.com