Литва та Фінляндія готуються до виробництва протипіхотних мін, зокрема для допомоги Україні

Литва та Фінляндія готуються до виробництва протипіхотних мін, зокрема для допомоги Україні
Литва і Фінляндія планують вже наступного року розпочати виробництво протипіхотних мін для власних потреб і постачання Україні

Фото: штаб Операції Об'єднаних сил, Фейсбук

Литва і Фінляндія планують вже наступного року розпочати виробництво протипіхотних мін для власних потреб і постачання Україні.

Про це пише Reuters.

Обидві країни, що межують із росією, заявили про вихід з Оттавської конвенції, яка забороняє використання таких мін. Після завершення шестимісячної процедури вони зможуть офіційно почати виробництво.

До виходу з договору приєдналися й інші країни ЄС і НАТО — Польща, Латвія та Естонія. Польща та Латвія вже заявили, що готові швидко розгорнути виробництво, а Естонія розглядає цю можливість у майбутньому.

«Ми плануємо витратити сотні мільйонів євро на закупівлю протитанкових і протипіхотних мін. Йдеться про десятки тисяч одиниць, частину з яких виготовлятиме литовська промисловість», — заявив заступник міністра оборони Литви Кароліс Алекса.

Голова оборонного комітету парламенту Фінляндії Хейккі Аутто також підтвердив можливість постачання Україні: «Це не лише наш обов’язок, а й питання національної безпеки». Фінські компанії Nammo Lapua, Insta, Raikka та Forcit Explosives уже висловили готовність до участі у виробництві.

Раніше Україна офіційно оголосила про вихід з Оттавської конвенції. У МЗС пояснили це необхідністю відповідати на загрозу з боку росії, яка активно застосовує заборонені міни з 2014 року.

Нагадаємо, Рютте: НАТО має витрачати 5% ВВП на оборону, щоб не вчити російську мову

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
Польща та Балтійські країни розглядають вихід із договору про заборону протипіхотних мін через загрозу з боку РФ Польща та Балтійські країни розглядають вихід із договору про заборону протипіхотних мін через загрозу з боку РФ
Міністри оборони Польщі, Естонії, Латвії та Литви закликали свої уряди вийти з Оттавської конвенції, що забороняє використання протипіхотних мі
У НАТО ініціювали консультації через загрозу безпеки союзникам У НАТО ініціювали консультації через загрозу безпеки союзникам
Відомо також, що Литва та Естонія запровадили у себе в країнах надзвичайний стан.
Президенти Польщі і країн Балтії відвідали Бородянку (фото) Президенти Польщі і країн Балтії відвідали Бородянку (фото)
Президенти Литви, Латвії, Естонії та Польщі прибули до Києва в середу.
Load next