Найдавніші квіти з'явилися на мільйони років раніше, ніж усі думали — дослідження

Найдавніші квіти з'явилися на мільйони років раніше, ніж усі думали — дослідження
Це відкриття відсуває дату появи квіток назад від попередньої знахідки

                                           Фото: Hiếu Hoàng/pexels

Нове дослідження виявило пилкові зерна віком 123 мільйони років, що робить їх найдавнішими відомими свідченнями існування квіткових рослин.

Ці мініатюрні зерна, завширшки всього 0,02 міліметра, знайшли у прибережних відкладеннях на території сучасної Португалії. Маленькі частинки змогли виявити завдяки їхній здатності флуоресціювати під певним світлом.

Використовуючи конфокальний лазерний скануючий мікроскоп, учені зафіксували світіння чотирьох пилкових зерен, знайдених на відстані 27 кілометрів одне від одного.

Детальний аналіз виявив на кожному зерні характерні три борозенки — ознаку триборозендного пилку, що є у понад 70% сучасних квіткових рослин. Вік знахідки підтвердили за допомогою аналізу ізотопів стронцію в мушлях з тих самих порід, що вважається найнадійнішим методом датування стародавніх опадів.

Це відкриття відсуває дату появи квіток назад від попередньої знахідки (120,4 мільйона років, острів Вайт, 1990 рік) і дає підстави переглянути гіпотези про те, що перші покритонасінні рослини з'явилися лише в тропіках.

Науковці наголошують, що розвиток квіток кардинально змінив біологічне різноманіття Землі, але місце початку цієї еволюційної революції залишається однією з найбільших загадок.

Нагадаємо, Комбінація енергетиків і м'яса прискорила ріст ракових клітин крові — дослідження

Ростислав Шваник - pravdatutnews.com

Читайте також
Мутація, яка захищає від ВІЛ, з'явилася 7 тисяч років тому біля Чорного моря — дослідження Мутація, яка захищає від ВІЛ, з'явилася 7 тисяч років тому біля Чорного моря — дослідження
Команда дослідників застосувала новітню AI-платформу для аналізу давньої ДНК
В Аргентині виявили новий вид довгошиїх динозаврів, які жили 78 мільйонів років тому В Аргентині виявили новий вид довгошиїх динозаврів, які жили 78 мільйонів років тому
Аргентинські та уругвайські палеонтологи відкрили новий вид динозаврів
У Китаї виявили рідкісну скам'янілість отруйного скорпіона віком 125 мільйонів років У Китаї виявили рідкісну скам'янілість отруйного скорпіона віком 125 мільйонів років
Скорпіон жив на Землі близько 125 мільйонів років тому та досягав близько 10 сантиметрів у довжину
Load next