В Україні зросла кількість дитячих самогубств: найбільше у зоні ризику – підлітки 14–16 років

В Україні зросла кількість дитячих самогубств: найбільше у зоні ризику – підлітки 14–16 років
Від початку 2025 року в Україні зафіксовано зростання кількості дитячих самогубств та їхніх спроб на 17%. У групі найбільшого ризику – підлітки віком від 14 до 16 років.

Фото: depositphotos

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

Офіс Генпрокурора, посилаючись на дані ЮНІСЕФ, повідомляє: щороку у світі через самогубства гине майже 46 тисяч дітей (10–19 років). Це означає, що кожні 11 хвилин життя втрачає один неповнолітній.

У вересні 2025 року ювенальні прокурори провели майже 3,5 тисячі профілактичних заходів для 116 тисяч учнів 6–11 класів. В ОГП наголосили, що уникнення самогубств серед дітей — це спільне завдання для батьків, педагогів, правоохоронців та суспільства.

Ефективна профілактика можлива лише за умови спільної відповідальності. Лише об’єднавши зусилля, ми зможемо створити для дітей безпечне середовище, де кожна дитина почуватиметься почутою і захищеною, – йдеться у повідомленні.

До слова, ОГП повідомляв про скерування прокурорами до суду обвинувального акту щодо директора підприємства, яке не сплатило понад 27 млн грн рентної плати за користування надрами.

Кольц Максим - pravdatutnews.com

Читайте також
В Україні від початку 2021 року зафіксовано більше підліткових самогубств, ніж за увесь минулий рік В Україні від початку 2021 року зафіксовано більше підліткових самогубств, ніж за увесь минулий рік
Із початку року в Україні зафіксовано 126 випадків суїцидів серед дітей та підлітків, при цьому за увесь 2020 рік зареєстровано 123 підліткових самогубства.
Понад третина українців порушують права власних дітей — дослідження ЮНІСЕФ Понад третина українців порушують права власних дітей — дослідження ЮНІСЕФ
ЮНІСЕФ провів опитування серед українських батьків та підлітків, аби з’ясувати рівень обізнаності щодо прав дітей
Зеленський підписав закон про розвиток волонтерства: що змінилося Зеленський підписав закон про розвиток волонтерства: що змінилося
Впровадження закону не передбачає додаткових витрат з державного бюджету
Load next