Фото: pexels
Парламент Словенії 18 липня ухвалив закон, що дозволяє асистований суїцид для смертельно хворих дорослих. Це стосується пацієнтів, які страждають від нестерпного болю без шансів на одужання. Таким чином, Словенія приєдналася до країн, де легалізована допомога під час смерті, зокрема Австралії, Канади, Нідерландів, Бельгії та деяких штатів США.
Передає Reuters.
За рішення проголосували 50 депутатів, 34 виступили проти, троє утримались. Це стало результатом торішнього консультативного референдуму, на якому 55% виборців підтримали асистований суїцид у Словенії.
Закон передбачає, що право на асистований суїцид надаватимуть лише після того, як будуть вичерпані всі можливості лікування. Важливо, що він не поширюється на пацієнтів із психічними захворюваннями, навіть якщо вони також відчувають нестерпні страждання.
Громадська організація, яка виступає проти цієї ініціативи, вже заявила про намір зібрати підписи для проведення референдуму з метою скасування нового закону.
Що таке асистований суїцид
Асистований суїцид — це допомога смертельно хворій людині, яка переживає сильні фізичні страждання та не має шансів на одужання, припинити життя за її власним бажанням. Медики надають пацієнту ліки, які він приймає самостійно, щоб безболісно померти. Це рішення ухвалюється після медичних консультацій та суворої перевірки, яка підтверджує усвідомленість та добровільність вибору людини.
Нагадаємо, Легалізація медичного канабісу в США спричинила зростання випадків отруєнь та залежності
Ростислав Шваник - pravdatutnews.com