Чи введуть в Україні чотириденний робочий тиждень — відповідь Держслужби зайнятості

Чи введуть в Україні чотириденний робочий тиждень — відповідь Держслужби зайнятості
В Україні перехід на чотириденний робочий тиждень наразі не закріплений законодавчо. Під час воєнного стану подібні ініціативи є передчасними

Фото: pexels

В Україні перехід на чотириденний робочий тиждень наразі не закріплений законодавчо. Під час воєнного стану подібні ініціативи є передчасними.

Про це повідомили в Державній службі зайнятості.

У Службі пояснили, що в умовах війни святкові дні не мають статусу вихідних і оплачуються як звичайні. Крім того, роботодавці можуть залучати працівників до роботи у вихідні без погодження з профспілками, а тривалість робочого тижня може сягати 60 годин замість стандартних 40.

Попри це, в мирний час можливість переходу на скорочений робочий тиждень — цілком реальна. Такий формат уже випробовують або впроваджують низка країн, зокрема Ісландія, Німеччина, Бельгія, Велика Британія, Франція, Іспанія, Литва, Японія та ОАЕ. Нещодавно до цього переліку долучилася й Польща, де Міністерство праці ініціювало експеримент з альтернативними моделями графіку.

В Україні ж, згідно з Кодексом законів про працю, нормою залишається 40-годинний робочий тиждень. Скорочення можливе лише для окремих категорій: неповнолітніх, осіб з інвалідністю або за домовленістю з роботодавцем.

При цьому на ринку праці є варіанти з 5-денним тижнем, змінами, поділом робочого дня, нічними змінами, неповною або ненормованою зайнятістю.

За словами Держслужби, найбільш ефективним чотириденний формат виявився у сферах ІТ, аналітики, креативних індустрій та там, де зарплата залежить від результату. Натомість менш придатним такий графік є для галузей з погодинною оплатою, обслуговування, виробництва та сільського господарства.

Нагадаємо, у Києві відкрили провадження проти чоловіка через демонстрацію нацистської символіки

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
У ЗСУ прокоментували пропозицію щодо демілітаризованої зони У ЗСУ прокоментували пропозицію щодо демілітаризованої зони
Пропозиція створити 30-кілометрову демілітаризовану зону на лінії фронту в Україні є неприйнятною, оскільки вона несе значні ризики та потенційно може призвести до втрати частини територій
На Донеччині затримали працівницю закладу харчування, яка коригувала удари по українських військових На Донеччині затримали працівницю закладу харчування, яка коригувала удари по українських військових
Жінці загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна
Естонія заборонила авіаперельоти до Москви на 9 травня через свій повітряний простір Естонія заборонила авіаперельоти до Москви на 9 травня через свій повітряний простір
Естонія офіційно відмовила у використанні свого повітряного простору для польотів до Москви на парад 9 травня
Load next