Найбільші провали автомобільної індустрії з 2000 по 2024 рік

Найбільші провали автомобільної індустрії з 2000 по 2024 рік
Автомобільна індустрія пережила безліч змін із 2000 року.

Хоча було створено безліч видатних моделей, далеко не всі інновації виправдали очікування.

Про це пишуть журналісти Drive.

Американські виробники втратили позиції

Колись провідні гравці американського авторинку — Ford, General Motors і Chrysler — мали домінуюче становище в середині XX століття. Проте ситуація почала змінюватися ще в 1960-х, коли на ринок США вийшов VW Beetle. У 1970-1980-х роках їх витіснили корейські та японські компактні автомобілі, а сьогодні перевага на ринку належить китайським брендам.

Хоча в США є чимало інноваційних авто, більшість із них зараз випускаються під марками Tesla, Rivian або Lucid. Ford сьогодні більше покладається на європейські розробки (Fiesta, Focus, Puma) та австралійські моделі (Ranger, Everest). Chrysler/Dodge, що належить концерну Stellantis, переживає не найкращі часи, а General Motors поступово втрачає свої позиції на багатьох важливих ринках.

Автомобілі стали одноманітними

Сучасні автомобілі все частіше виконуються в нейтральних кольорах — білих, чорних, сріблястих чи сірих — із стандартним інтер'єром та мінімумом індивідуальних рішень. Це відображає переваги споживачів, тому автовиробники не витрачають ресурси на створення унікальних моделей. Більшість виробників обирають шлях стандартизації, випускаючи затребувані кросовери, які легко продаються. Додаткові опції, які могли б зробити авто індивідуальним, часто доступні лише за високою ціною. Стандартизація допомагає зменшити витрати й підвищити прибутки, однак позбавляє ринок різноманітності.

Зникають доступні спортивні авто

Ще кілька десятиліть тому спортивні купе або хот-хетчі були значно доступнішими. У 2000-х чи 2010-х такі моделі, як Nissan 350/370Z, Toyota GT86, а також потужні версії Ford Focus чи Volkswagen Golf, можна було придбати за помірну ціну. Сьогодні ж їхні наступники коштують у рази дорожче. Зростання вартості таких моделей обмежує можливості молодих водіїв, залишаючи їм небагато вибору серед бюджетних, але "веселих" автомобілів. Звісно, інфляція також відіграє свою роль, але тенденція до подорожчання таких авто є очевидною.

Моделі, що не виправдали очікувань

Автомобільна історія сповнена прикладів моделей, які не змогли відповідати покладеним на них сподіванням. Одним із найбільших розчарувань стала Alfa Romeo 4C. Це купе планували як італійську альтернативу Lotus Elise, але кінцевий результат залишив бажати кращого. Хоча дизайн 4C нагадував суперкар, її динаміка не відповідала зовнішньому вигляду. Двоспицеве кермо отримало безліч критики за незручність, а відсутність механічної коробки передач відштовхнула багатьох потенційних покупців. Згодом Alpine A110 із Франції перевершив 4C у всіх аспектах, хоча його зовнішній вигляд і був менш ефектним.

Нагадаємо, Toyota відклала запуск електромобілів Lexus до 2027 року

Юлія Педюк  - pravdatutnews.com

Читайте також
Ford тестує роботизований зарядний пристрій для електромобілів (відео) Ford тестує роботизований зарядний пристрій для електромобілів (відео)
В майбутньому весь процес зарядки автомобіля може стати повністю автоматизованим, практично без участі водія.
У Чехії ціни на бензин досягли історичного максимуму У Чехії ціни на бензин досягли історичного максимуму
Вартість одного літра бензину в республіці нині в середньому становить 47,31 крони.
Loading...
Load next