На Львівщину завітав голова державного агентства лісових ресурсів

На Львівщину завітав голова державного агентства лісових ресурсів
Місце, де народжується ліс.Його називають «перинатальним» закладом лісового господарства. Молодий ліс у селекційно-насіннєвому центрі вирощують за сучасними технологіями.

Місце, де народжується ліс.

Його називають «перинатальним» закладом лісового господарства. Молодий ліс у селекційно-насіннєвому центрі вирощують за сучасними технологіями. На базі підприємства функціонує комплекс устаткування із перероблювання та зберігання лісового насіння.

Михайло Сплавінський, провідний інженер лісового господарства ДП «Львівський ЛСНЦ» розповів: "Це приміщення переробки лісо-насінної сировини, тобто ми тут з шишок добуваємо насіння. Проходить процес сушіння, процес діставання того насіння з шишки, а також обезкрилення та очищення насіння".

З моменту створення цього центру отримали майже 50 тисяч кілограмів якісного насіння, з якого можна виростити понад два мільярди дерев. Так багато насіння заготовляють для того,  щоб забезпечити неврожайні роки.

"Щоб нам зберегти те насіння, потрібні холодильні камери, в них залежно від температури зберігання можна зберігати від двох років і до 20. Відповідно, чим довше зберігання, тим глибше замороження має бути", - додає.

Сама лінія посіву автоматизована. Починається вона із подачі субстрату, тобто суміші торфу з добривами та вологою. Все це подається у міксери, а після розпушування суміш наповнюють у касети. Вже у такому вигляді їх відвозять у теплицю.

"Там вони знаходяться місяць-півтора, також залежно від породи, це потрібно для того, щоб насінина в теплиці швидше зійшла, тому що там є оптимальна температура і оптимальна вологість, коли насінина доростає до ось такого розміру, ми її вивозимо на вулицю, на вулиці вона доростає до стандартних розмірів, а теплицю ми засіваємо другим посівом", - сказав Михайло Сплавінський.

За минулий рік вдалося зібрати майже мільйон сіянців, цьогорічні цифри будуть значно більшими. Додають: і це ще виробництво працює не на повну потужність, адже ще недобудовані всі поля. Вирощення садивного матеріалу із закритою кореневою системою має багато переваг. Найперше, такі саджанці мають майже 100-відсоткову приживаність, бо при закопуванні у землю коренева система майже не пошкоджується.

Також провідний інженер лісового господарства ДП «Львівський ЛСНЦ» ствердив, що другою причиною є розширені терміни висадки: "Якщо з відкритою кореневою системою можемо садити два-три тижні весною і стільки ж осінню, то ці практично весь вегетаційний період і навіть зараз".

Місце, де народжується ліс, нині з робочим візитом відвідав голова Держагентства лісових ресурсів України - Василь Кузьович.

Він запевнив: "Це майбутнє українського лісу, так ліс повинен народжуватися, в чому ми з вами переконалися, так він повинен переміщатися на майбутні ділянки свого постійного зростання. Саме такі технології, які в принципі не менше 20 років існують в сучасних європейських країнах, одержали продовження сьогодні в нас".

Додамо, що кошти на облаштування селекційного центру виділяються з обласного бюджету. 88 мільйонів гривень скерували на теплиці та лінії посіву, ще 18 мільйонів гривень виділили на облагородження території та облаштування місця для холодильних потужностей.

Голова Львівської облради Олександр Ганущин повідомив: "Ми відстаємо десь місяців на 8 від того, що собі планували, криза, питання надходжень до бюджету, ситуація далеко не найкраща в самій лісовій галузі, але ми обов’язково це завершимо. Місце де ви знаходитеся по проектній потужності вже через рік забезпечить се державне лісове господарство Львівщини, при добрих підходах за 3-4 роки може забезпечити весь карпатський регіон".

Після повноцінного введення в експлуатацію та виходу на проєктні потужності з вирощування садивного матеріалу насіннєвий центр зможе вирощувати понад 3 мільйони саджанців і забезпечувати ними не лише угіддя Львівщини, а й інших регіонів.

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Читайте також
Для наступного опалювального сезону Україні необхідно 160 млрд грн Для наступного опалювального сезону Україні необхідно 160 млрд грн
У січні цього року українці збільшили споживання електроенергії на 5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Loading...
Load next