Хто збагатився, а хто постраждав під час карантину?

Пандемія внесла в роботу ринку праці свої корективи. Збільшилась кількість виконавців і замовників, відповідно зрослий бюджети. Проте не всі виграли від таких змін.
Пандемія коронавірусу внесла зміни як в ринок фрілансу, так і для офіційно влаштованих співробітників. У розпал карантину, коли більшість бізнесів обмежили роботу, упевнено почувалися ті, хто звик працювати вдома: копірайтери, розробники, дизайнери.
"З приходом COVID-19 «віддалені» виконавці лише наростили обсяги угод", - зазначив експерт з ринку праці.
Починаючи з 2005 року, ринок фрілансу в Україні динамічно розвивається, додаючи 30-90% на рік. Збільшується не тільки кількість виконавців і замовників – ростуть також бюджети замовлень і спеціалізації проєктSD.
Прикладом є перша платформа Freelancehunt. За перший рік роботи на ній зареєструвалося 975 виконавців і 230 замовників. Через 10 років кількість фрилансерів перевищила 100 тисяч, а зараз на майданчику – 580 тисяч виконавців і 230 тисяч замовників.
У більшості, перемогли карантин розробники мобільних додатків. І зараз їх доходи в 1,5 раза перевищують статки програмістів класичних IT-додатків.
А от тих, хто працював стабільно до карантину, стало менше. Адже керівники більшість відправили в безкоштовну відпустку, яка триває з зараз.
Фахівці стверджують, якщо робітника звільнили без відповідних підстав, то він може звернутися до правоохоронних органів, аби відстояти свої права.
Слідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.




