У Львові триває боротьба за територію заводу фрезерних верстатів
Земельний конфлікт продовжується. Підприємці, що понад 20 років тому придбали будівлі на території заводу фрезерних верстатів, б'ють на сполох. Бо вже 2 роки, як нібито справжні власники цього комплексу намагаються прикрити їхню діяльність. Мовляв, за документами це усе їхня територія. І сьогодні вони вийшли на акцію протесту, щоб привернути увагу громадськості до цієї проблеми
Наприкінці 90-х частину території заводу фрезерних верстатів виставили на аукціон через заборгованість. І тому підприємці мали можливість придбати собі тут приміщення для своєї діяльності.
Серед них і Михайло, який керує фірмою з виготовлення керамічної продукції. Він розповів, що 2 роки тому з’явилися дільці, які заявили, що тут розміщені їхні будівлі. Але чомусь їх тут побачити не можна.
Підприємець і представник партії «Народний Рух України» Михайло Мартиняк зазначає: "Почали зазіхати саме на наші землі. Там, де знаходиться підприємство наше та сусідів, виробничі площі, виробництво і взагалі уся промисловість. Мало того, вони нам показали технічні паспорт, на якісь віртуальні об’єкти, яких в реальності немає".
За цими документами об’єкти з’явилися у 2017 році. За рік до початку конфлікту. З тих пір постійні судові тяжби та відкриті кримінальні провадження. Працівники керамічної фірми розповідають, що не знають чи шукати їм нову роботу, чи ні. Також весь цей конфлікт дуже впливає на стабільну працю фірми.
Разом із тим, директор з виробництва продукції Богдан Сімак пояснює: "Тому що виробництво керамічне повного циклу - це досить складний технологічний процес. Зупинити нас і вибити з колії можна буквально за один тиждень. Тобто якщо це стається, в нас зміщаються усі терміни, порушується технологічний процес і треба все відновлювати, а це шалені збитки, порушення контрактів та договорів".
Земельний скандал зачепив усіх підприємців, що свого часу розпочали тут свою діяльність. Ситуацію, яка склалася, вважають рейдерським захопленням. Люди переконані: їх намагаються позбавити прав на ці ділянки не випадково.
"Подивіться навколо з чим це пов’язано. Причина очевидна, ми бачимо зі всіх сторін йдуть забудови. В нас промислові зони абсолютно не вписуються, робиться підробка документів і фальсифікується. Фальсифікується усе для того, щоб вижити підприємство для того, щоб звільнити території", - додає Михайло Мартиняк.
За документами, які представляє інша сторона конфлікту, що претендує на територію заводу фрезерних верстатів, заявляє, що мають тут свої споруди. Нещодавно відбулось судове засідання, на якому їх попросили показати ці конструкції, які нікому з тутешніх працівників не помітні. На місці під час цього були присутні правоохоронці, представники прокуратури та влади області.
Перший заступник голови Львівської облради Богдан Гагалюк своєю чергою повідомляє: "Чи це рейдерське захоплення, чи ні, то вже інше питання. Але цим мають займатися прозоро й об’єктивно Національна поліція і прокуратура області. І насамперед місто Львів, вони мають докласти максимум зусиль, щоб зняти напругу в колективі".
Щоб підримати підприємця та представника «Народного руху» Михайло Мартиняка у цьому конфлікті на місце приїхав голова ГО «Форум Львів і майбутнє» Ігор Кузьмак.
"Ті документи, які ми побачили в технічному паспорті, сміло можна говорити, що це фальсифікація, адже мова йде про надземні споруди, про виконання рішення суду: приїхали люди з лопатами. Як можна шукати перший поверх з лопатами, я не розумію. Це просто правова насмішка над усією правовою системою України", - заявив Ігор Кузьмак.
Надалі цією справою займатимуться слідчі та працівники прокуратури. Чи зможуть підприємці довести свою правоту та відстояти робочі місця для своїх працівників, покаже час.
Слідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.