Мінфін допускає, що втрата ВВП через війну рф проти України може становити до 50%

Мінфін допускає, що втрата ВВП через війну рф проти України може становити до 50%

Внаслідок повномасштабного вторгнення росії, втрати України можуть досягти до 50% валового внутрішнього продукту. Проте все залежатиме від подальших сценаріїв. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі телемарафону. Повідомляє УНН.

Від 30 до 50% може бути втрачено ВВП, але знову ж таки, тут питання що зарано такі оцінки робити. Все залежить від перебігу війни, і як це буде далі впливати на економічну активність бізнесу і громадян.

Якщо бізнес зможе швидко адаптуватись, якщо війна завершиться швидко перемогою - це один сценарій. Якщо буде продовжуватись - це інший сценарій. Тому бажано звичайно в цих оцінках виходити з оптимістичного сценарію, - розповів Марченко.

Раніше повідомлялося, що Міністерство економіки України прогнозує падіння ВВП в першому кварталі 2022 року на 16%, а за підсумками року падіння може досягти 40%.

Марченко повідомляв, що Міністерство фінансів прогнозує зростання дефіциту державного бюджету України з 2,7 млрд дол. у березні, до 5-7 млрд дол. щомісячно до кінця весни.

Нагадаємо, що у Зеленського закликали запровадити енергетичне ембарго та допомогти Україні закрити дефіцит бюджету.

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

Loading...
Load next