Нацбанк пом'якшує низку валютних обмежень

Нацбанк пом'якшує низку валютних обмежень

Національний банк актуалізував низку валютних обмежень, привівши їх у відповідність до чинного законодавства. Зокрема, надається тимчасова можливість безготівкового продажу (обміну) коштів клієнтів банків у російських/білоруських рублях.

Про це повідомила пресслужба НБУ.

По-перше, з 1 грудня 2023 року запроваджено новий порядок ввезення гуманітарної допомоги, визначений постановою КМУ від 5 вересня 2023 року №953 “Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану" (зі змінами).

У зв'язку з цим Нацбанк уточнив підстави для коректного завершення банками валютного нагляду за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за операціями з імпорту продукції, що ввозиться в Україну як гуманітарна допомога з 1 грудня 2023 року.

По-друге, з 24 грудня 2023 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення державного регулювання ринків фінансових послуг” від 22 листопада 2023 року №3498-ІХ. Ним, зокрема, внесені зміни до Закону України “Про банки і банківську діяльність".

Для приведення нормативно-правових актів Національного банку у відповідність до Закону №3498 НБУ надав тимчасову (до 31 грудня 2024 року) можливість безготівкового продажу (обміну) коштів клієнтів банків у російських / білоруських рублях.

Посилаючись на п.18 розділу VII Закону України "Про банки і банківську діяльність", у пресслужбі пояснили, що є дві умови для здійснення таких операцій.

Перша - якщо банки-нерезиденти (крім банків-резидентів Російської Федерації та Республіки Білорусь та банків, до яких застосовано норми Закону України “Про санкції”), в яких відкрито кореспондентські рахунки банків-резидентів у російських / білоруських рублях, в односторонньому порядку ухвалили рішення про конвертацію (обмін) російських / білоруських рублів на іншу валюту.

Друга умова - продаж (обмін) російських / білоруських рублів за заявою клієнта банку. Такий обмін здійснюється один раз щодо кожного з видів валюти - російських рублів та білоруських рублів.

Ці та інші технічні зміни внесені постановою правління Національного банку України від 5 лютого 2024 року №17, що набирає чинності з 7 лютого 2024 року.

Нагадаємо, Уряд спрямовує на відновлення майже ₴4,5 мільярда субвенції бюджетам 11 областей

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
До Дня Незалежності Національний банк України введе в обіг п'ять нових монет (фото) До Дня Незалежності Національний банк України введе в обіг п'ять нових монет (фото)
Перша монета стала доступною з 10 серпня, решту чотири можна буде купити з 17 серпня.
Тепер не потрібно стояти з пачкою грошей біля каси: в Україні нові правила купівлі доларів Тепер не потрібно стояти з пачкою грошей біля каси: в Україні нові правила купівлі доларів
Тепер, щоб купити долари, не потрібно приносити в банк еквівалент цієї суми в гривнях. Іноземну валюту можна придбати за безготівковим розрахунком.
Loading...
Load next