Україна отримає 14 танків Leopard 2 від Данії та Нідерландів
![Україна отримає 14 танків Leopard 2 від Данії та Нідерландів](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/news/2023/04/20/foto_1_-_leopard_2_a5-scaled.jpg)
Данія разом з Нідерландами передасть Україні 14 танків Leopard 2 німецького виробництва.
Про це пише данське видання DR.dk.
Оголошення про намір передати Україні танки зробили міністр закордонних справ Данії Ларс Льокке Расмуссен і в.о. міністра оборони Троельс Лунд Поульсен.
Йдеться про велику пожертву данської сторони в рамках спільного з Нідерландами проєкту, ми передаємо Україні 14 танків Leopard 2. Це дуже значний внесок, який йде на додачу до вже анонсованих нами до 100 вживаних машин Leopard 1, – сказав Расмуссен.
Поульсен додав, що танки, як очікується, будуть доставлені на початку 2024 року.
Це – не данські танки. Це співпраця у наданні танків, які не є данськими, але які закуповуються у співпраці з Нідерландами. Не секрет, що існувало широке бажання розглянути можливість передачі танків Leopard 2, які є ще більшими, ніж Leopard 1. Тепер це можливо, і ми радіємо і пишаємося цим, – пояснив він.
Виконуючий обов'язки міністра оборони повідомив, що він вже поінформував міністра оборони України.
Ми зустрічаємося завтра в Німеччині, щоб обговорити подальшу допомогу Україні, і ця допомога – танки Leopard 2 – є затребуваною, і була затребуваною протягом тривалого час", – сказав він.
Поульсен додав, що Данія прагне до кінця 2023 року передати Україні щонайменше 80 танків Leopard 1, "які б допомогли підтримати боротьбу за свободу".
Нагадаємо, Чотирьох колаборантів з Херсонщини засудили на 15 років
Андрій Самойленко - pravdatutnews.com
![У Нідерландах за контрабанду людей затримали двох українців](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2021/09/26/yahta.jpg)
![Зеленський оцінив перспективи повернення окупованих територій](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2025/02/10/3.jpg)
![Ізраїль наніс чисельних ударів по Сирії, включно зі столицею Дамаском](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2024/12/10/ap18104517414316-1-640x400.jpg)