США створили гібридні системи ППО на прохання України

США створили гібридні системи ППО на прохання України

Сполучені Штати Америки розробили для України гібридні системи протиповітряної оборони FrankenSAM, які поєднують американські та радянські компоненти. 

Про це повідомляє The New York Times із посиланням на чиновників США.

За словами співрозмовників газети, в системах ППО використовуються західні ракети класу "земля - ​​повітря" та переобладнані пускові установки та радари радянської доби, які вже має Україна.

Один варіант системи об'єднав радянські пускові установки "Бук" та американські керовані ракети RIM-7 Sea Sparrow. Другий поєднує радари радянської доби та американські керовані ракети Sidewinder.

Ці гібридні системи ППО протягом останніх кількох місяців випробовували на військових базах у США. Їх планують доставити в Україну до кінця осені. Систему ППО із ракетами для американського зенітного комплексу Patriot ще тестують.

Проект FrankenSAM запустили наприкінці минулого року. Тоді українські чиновники попросили союзників поставити їм ракети приблизно для 60 радянських пускових установок "Бук" та радарів, які простоювали в арсеналі Києва.

Зважаючи на те, що західним країнам буде важко знайти радянські боєприпаси, у Києві запропонували переобладнати наявні пускові установки під ракети НАТО. З початку російської військової операції Захід поставив Україні кілька видів засобів протиповітряної оборони, серед них – Patriot, Hawk, IRIS-T, NASAMS та Aspide.

Нагадаємо, На Харківщині евакуювали 17 людей, з яких семеро - діти

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
Система ППО, яка захищає Білий дім, закриє небо над Києвом (відео) Система ППО, яка захищає Білий дім, закриє небо над Києвом (відео)
Ці зенітно-ракетні системи можуть здійснити пуск 72 ракет за 12 секунд
Loading...
Load next