Є суттєві зрушення, які дозволять далі прискорювати обмін полоненими - Юсов

Є суттєві зрушення, які дозволять далі прискорювати обмін полоненими - Юсов

Завдяки, зокрема, і останньому обміну, є суттєві зрушення, які дозволять прискорювати обміни полоненими.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» заявив представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов.

Сьогодні вже відбулось 49 обмінів, у рамках яких додому повернулось 2828 українців. Далі буде ще. Завдяки, у тому числі, і останньому обміну є суттєві зрушення, які дозволять далі прискорювати подібні речі, - сказав Юсов. 

Він наголосив, що обміни військовополоненими залежать від обох сторін, тому позиція держави-агресора також має значення. 

Представник ГУР зауважив, що процес обміну блокується на етапі мотивації. За його словами, Україна хоче повернути своїх і використовує для цього дуже різноманітні інструменти. 

Ми можемо згадати Медведчука, якого віддали. Також Україна ініціювала створення змішаних медичних комісій спільно з Червоним Хрестом. Ініціює залучення міжнародних посередників, - зазначив Юсов.

Він підкреслив, що разом з тим у Росії також зростає невдоволення родин російських військовослужбовців, які шукають своїх безвісти зниклих в Україні. Юсов поінформував, що російські родини часто звертаються до України, як до більш відкритої держави і сторони, за офіційною інформацією. 

Росія змушена на це реагувати. Починається імітація виборів. Це теж додаткові виклики. Це створює попит на продовження цього процесу. Головне для нас використати будь-які можливості для повернення наших захисників… В України є ті полонені, у поверненні яких дуже зацікавлена Росія. Кількість таких осіб збільшується, - сказав представник ГУР. 

Юсов запевнив, що українська дипломатія, у тому числі закрита дипломатія, у контексті обмінного процесу і повернення наших полонених працює ефективно і в наших інтересах.

Нагадаємо, В Україні словом 2023 року стала "мобілізація"

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
Росія подає фейкових осіб на обмін полоненими, - Арестович Росія подає фейкових осіб на обмін полоненими, - Арестович
Російська сторона в ТКГ подала список з 90 осіб на обмін полоненими. Проте, виявилось, що лише 16 людей з цього списку справді існують, а решта виявилися фейковими.
Російські окупанти передали Україні списки полонених на обмін Російські окупанти передали Україні списки полонених на обмін
Українська сторона передала окупантам свої списки на обмін полоненими ще взимку, однак ті своєю чергою спромоглись на відповідь лише зараз.
ЗСУ оцінили здатність українських підрозділів протистояти вторгненню Росії ЗСУ оцінили здатність українських підрозділів протистояти вторгненню Росії
Командувач Об'єднаних сил ЗС України Сергій Наєв повідомив, що щотижня українські військові проходять тренування і навчання. Зокрема такі навчання зараз відбуваються на полігонах Херсонщини.
Loading...
Load next