В Україні створять єдиний е-реєстр військовозобов'язаних

В Україні створять єдиний е-реєстр військовозобов'язаних

Верховна Рада ухвалила закон про створення в Україні єдиного електронного реєстру військовозобов'язаних.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железянк.

За його словами, ухвалення законодавчого акту “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку обробки та використання даних в державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану” (№10062) підтримали 249 депутатів.

Держатель Реєстру — Міністерство оборони, розпорядники Реєстру — Генеральний штаб Збройних сил України, Служба безпеки України, Служба зовнішньої розвідки України та розвідувальний орган Міністерства оборони.

До Реєстру вносяться, обробляються та зберігаються в базі даних такі відомості: персональні і службові дані призовників, військовозобов’язаних і резервістів. Внесена до Реєстру інформація конфіденційна. Нерозголошення конфіденційної інформації гарантується державою.

Особам, які працюють із базами даних Реєстру, заборонено вимагати, обробляти та використовувати будь-яку інформацію, не передбачену законодавством.

Згода призовників, військовозобов’язаних та резервістів на обробку їхніх персональних даних для цілей Реєстру не потрібна. У разі відсутності окремих відомостей до Реєстру вноситься відмітка про їх відсутність.

Також документом створюється портал електронних послуг для військовослужбовців та військовозобов’язаних. Зокрема, з’явиться можливість надання статусу учасника бойових дій онлайн за наявності необхідних даних в системі.

Окрім того, законодавчий акт запроваджує можливість створення і використання цифрового військового-облікового документу (сертифікату).

Нагадаємо, За 2023 рік окупанти вивезли з окупованих територій близько 5 млн тонн українського зерна

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
Хамська витівка: скандальний Тищенко розважався перед засіданням у Верховній Раді (відео) Хамська витівка: скандальний Тищенко розважався перед засіданням у Верховній Раді (відео)
Народний депутат від партії "Слуга народу" Микола Тищенко перед голосуванням за законопроєкт Володимира Зеленського про відповідальність за брехню в деклараціях відзначився "хамською витівкою".
У Києві замінували будівлю Верховної Ради: поліція шукає вибухівку (відео) У Києві замінували будівлю Верховної Ради: поліція шукає вибухівку (відео)
Київська поліція повідомила про мінування Верховної Ради, наразі правоохоронці перевіряють будівлю на наявність вибухівки.
Нардеп Олег Арсенюк влаштував бійку біля ресторану в Черкасах Нардеп Олег Арсенюк влаштував бійку біля ресторану в Черкасах
Нардеп від "Слуги народу" Олег Арсенюк влаштував бійку в розважальному закладі "Бочка" у Черкасах.
Loading...
Load next