Міноборони повідомило правоохоронцям про 200 незаконно захоплених у нього земельних ділянок

Міноборони повідомило правоохоронцям про 200 незаконно захоплених у нього земельних ділянок

Міністерство оборони України за підсумками з інвентаризації у 2023 році земель оборони виявило понад 200 незаконно захоплених земельних ділянок, які належать оборонному відомству, вартістю понад 300 млн грн.

Про це повідомляє Міноборони.

Сертифіковані інженери-землевпорядники встановили, що посадові особи окремих органів місцевого самоврядування Львівської, Полтавської, Миколаївської та Черкаської областей самовільно зайняли та незаконно вилучили в Міноборони понад 170 гектарів земель, які необхідні для забезпечення обороноздатності країни.

Лише за нормативно-грошовою оцінкою, вартість вилучених земель становить понад 300 мільйонів гривень. Міноборони вже скерувало до правоохоронних органів повідомлення про захоплення ділянок й очікує притягнення причетних осіб до кримінальної відповідальності.

Водночас за інформацією Головного управління земель та фондів, у 2023 році міністерству вдалося скасувати державну реєстрацію за сторонніми особами 58 земельних ділянок загальною площею 2 380 гектарів і повернути у свою власність понад 30 тисяч кв м нерухомості.

Це, зокрема, забезпечили у судовому та позасудовому порядках, шляхом реалізації рішень судів, оскарження протиправних рішень державних реєстраторів та виготовлення правовстановлюючих документів.

Також завдяки інвентаризації у 2023 році виготовили правовстановлюючі документи на земельні ділянки понад 100 військових містечок у різних областях України загальною площею 11,5 тис. га. Тепер власність на ці землі офіційно закріплена за Міноборони.

Позиція Міністерства принципова: кожен виявлений факт порушення підлягатиме розголосу, а учасники злочинних схем та оборудок з державними землями – понесуть відповідальність, передбачену чинним законодавством, – наголосила Державний секретар Міністерства оборони України Людмила Дараган.

Нагадаємо, Рейс у Румунію за €340 000: прикордонники зупинили бус із 34 ухилянтами

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
У Кривому Розі зареєстровано землетрус магнітудою 3,3 У Кривому Розі зареєстровано землетрус магнітудою 3,3
Руйнувань чи постраждалих осіб не виявили.
На Тернопільщині стався землетрус: місцеві мешканці поділилися враженнями (відео) На Тернопільщині стався землетрус: місцеві мешканці поділилися враженнями (відео)
За попередньою інформацією землетрус трапився на глибині близько 6 кілометрів. Епіцентр землетрусу припав на Чортківський район, що на Тернопільщині.
"Джокер" зламав сайт ВМС: хакер ДНР погрожував опублікувати дані учасників Sea Breeze-2021 "Джокер" зламав сайт ВМС: хакер ДНР погрожував опублікувати дані учасників Sea Breeze-2021
У Міністерстві оборони України уточнили, що жоден документ не було викрадено в результаті злому інформаційних систем ЗСУ.
Loading...
Load next