В Україні пройшли сертифікацію 33 оператори протимінної діяльності

В Україні пройшли сертифікацію 33 оператори протимінної діяльності

В Україні сертифіковано 33 оператори протимінної діяльності та збільшується кількість розробок засобів розмінування.

Про це повідомляє перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко.

Зросла кількість операторів протимінної діяльності. Нині сертифікацію пройшли вже 33 оператори. На черзі — ще понад 50. Чим більше у нас буде операторів, тим більшою буде конкуренція на ринку. А це знижуватиме ціну розмінування та сподіваємось, підвищуватиме якість, - заявила Свириденко.

Вона зауважила, що це також важливо у контексті запуску ринку гуманітарного розмінування.

Через Prozorro оголошуватимуться торги на проведення розмінування. Фермер вноситиме 20% вартості, решту 80% — держава. Переможе оператор, який запропонує найнижчу ціну і при цьому відповідатиме вимогам. Ця програма запрацює вже у квітні. Наразі фіналізуємо методологію щодо визначення вартості робіт з гуманітарного розмінування, - наголосила Свириденко.

Вона додає, що зростає кількість не лише операторів протимінної діяльності, але й розробок.

Efarm Pro та ТОВ "Завод Кобзаренка", які є учасниками буткемпу з інновацій, презентували «Народний розміновувач». Він вже пройшов перші успішні випробування на військовому полігоні. Зараз машина проходить сертифікацію. Система передбачає автоматичну роботу на великих площах з точністю до 2 см по заданому маршруту. Прототип розробили на основі українського трактора Т-156. Але повністю його модернізували. Керувати машиною можна віддалено. Тож це ще один крок до безпеки як наших людей, так і наших земель.

Нагадаємо, ППО знищила над Києвом дві балістичні ракети: відомо про 5 постраждалих

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Loading...
Load next