Європейські солдати не воюватимуть в Україні - міністр оборони Естонії

Європейські солдати не воюватимуть в Україні - міністр оборони Естонії

Солдати європейських країн не будуть воювати в окопах в Україні, але існує можливість їх відправки в Україну для прискорення навчання українських військовослужбовців.

Про це заявив в інтерв’ю австрійській газеті Die Presse міністр оборони Естонії Ханно Певкур.

Реальність така, що кожна країна-член НАТО вже має військовий персонал в Україні, наприклад, військових аташе або людей, які час від часу приїжджають в Україну. Те, що сказав президент Макрон, стосувалося здебільшого сфери навчання, - прокоментував міністр заяву лідера Франції щодо можливості відправки військ в Україну. 

За словами Певкура, мова йде виключно про проведення навчання українських військових на території України. 

Ми навчаємо українців у Великій Британії, 1500 українців вже пройшли навчання тут, в Естонії, а також у великих масштабах - у Польщі. Питання полягає в тому, чи могли б ми зробити те ж саме в Україні, щоб прискорити процес навчання, адже кожна подорож через кордон займає певний час. Але це не означає, що європейські солдати будуть воювати в окопах в Україні, - заявив він.

На уточнююче питання, чи варто виключати можливість того, що європейські солдати воюватимуть в окопах в Україні, естонський міністр сказав, що "це вже було виключено". 

На переконання Певкура, можлива агресія Росії проти країн Балтії у майбутньому залежатиме від того, коли та як закінчить російська війна проти України.

Наразі росіяни там зав'язані. Тому ми не бачимо великої загрози в найближчому майбутньому. Але ми повинні бути готові. Тому що Росія продемонструвала, що вона вороже налаштована до своїх сусідів, - сказав він. 

На цьому тлі глава оборонного відомства Естонії закликав до посилення підтримки України у її зусиллях з відбиття російської агресії. 

Ми повинні допомагати українцям не лише так довго, скільки потрібно, але й так багато, скільки потрібно. Військова допомога Естонії Україні є найвищою у світі у відсотковому відношенні до ВВП. Якби всі надавали таку ж частку, як ми, то, я впевнений, що ця війна вже закінчилася б, - сказав він.

Нагадаємо, Напад росії на Україну: Протягом доби зафіксовано 49 бойових зіткнень

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Loading...
Load next