В ISW розповіли, на скільки дозвіл на удари зброєю США скоротив площу безпечного простору рф

В ISW розповіли, на скільки дозвіл на удари зброєю США скоротив площу безпечного простору рф

Обмежена зміна політики адміністрації президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена, що дозволила Україні використовувати надану американську зброю для ударів по деяких військових об’єктах на невеликій ділянці території РФ, скоротила площу російського безпечного наземного простору лише на 16%.

Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни (ISW).

Політика США, що обмежує використання Україною американського озброєння, фактично створила величезну зону – територію в межах досяжності дії цієї зброї, де українським військам не дозволяється завдавати нею ударів. Цю зону Росія використовує для захисту своїх бойових сил, органів управління, логістики та тилового забезпечення, які використовуються для проведення військових операцій в Україні, зазначають аналітики.

Політика США все ще захищає переважну більшість оперативного й глибокого тилу Росії і забороняє Україні використовувати ATACMS будь-де в Росії. Обмежена зміна політики президента США Джо Байдена наприкінці травня 2024 року щодо використання наданої американської зброї проти військових цілей в Росії дозволила знищити максимум 16% безпечного наземного простору РФ, припускаючи, що українські війська можуть вражати всі законні російські військові цілі в межах досяжності українських HIMARS, використовуючи GMLRS в Бєлгородській, Курській і Брянській областях. Однак не зрозуміло, чи українські сили мають на це дозвіл, – ідеться у звіті ISW.

Аналітики звертають уваги на заяви офіційних осіб США, які “вказують на те, що українські сили можуть бути обмежені в ударах по російських військових цілях, які не беруть активної участі в наземних атаках і ударах по Україні. Таким чином, зменшення площі заповідника може становити й менше 16 відсотків”.

Нагадаємо, На Закарпатті вантажівка прорвала державний кордон

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
Контррозвідка СБУ викрила одного з командирів ЗСУ, який шпигував на користь Росії Контррозвідка СБУ викрила одного з командирів ЗСУ, який шпигував на користь Росії
Контррозвідкою СБУ України викрито полковника ЗСУ України ‒ командира одного з підрозділів, секретоносія з найвищою формою допуску, який має громадянство РФ та несанкціоновано накопичував таємні військові документи.
Військовослужбовця засудили до 6 років в'язниці: він передава дані ЗСУ бойовикам «ДНР» Військовослужбовця засудили до 6 років в'язниці: він передава дані ЗСУ бойовикам «ДНР»
До того ж, український військовослужбовець придбав, носив і зберігав за місцем проживання вогнепальну зброю та бойові припаси без дозволу.
ЗСУ оцінили здатність українських підрозділів протистояти вторгненню Росії ЗСУ оцінили здатність українських підрозділів протистояти вторгненню Росії
Командувач Об'єднаних сил ЗС України Сергій Наєв повідомив, що щотижня українські військові проходять тренування і навчання. Зокрема такі навчання зараз відбуваються на полігонах Херсонщини.
Loading...
Load next