В Україні понад 5,8 тис. цивільних та військовополонених визнали потерпілими від тортур

В Україні понад 5,8 тис. цивільних та військовополонених визнали потерпілими від тортур

Офіс генерального прокурора України зареєстрував більше 450 кримінальних проваджень за фактами жорстокого поводження та катувань військовополонених. Водночас понад 3,8 тис. цивільних та 2,2 військовополонених визнані потерпілими від тортур і нелюдського поводження.

Про це повідомив генпрокурор Андрій Костін в ефірі телемарафону.

Він наголосив, що назвати точну кількість постраждалих неможливо, оскільки люди утримуються на тимчасово окупованих територіях України або в Росії.

Наразі Офісом генпрокурора зареєстровано понад 450 кримінальних проваджень за фактами жорстокого поводження та катувань військовополонених та понад 2,1 тис. за фактами катування цивільних осіб. Потерпілими від тортур і нелюдського поводження визнано понад 3,8 тис. цивільних і понад 2,2 тис. військовополонених, - розповів Костін.

Він наголосив, що про масовість злочинів росіян свідчать понад 160 катівень і місць несвободи, які були виявлені на звільнених територіях України. За словами генпрокурора, найбільше з них зафіксовано на Чернігівщині – 44, Харківщині – 25 та в Запорізькій області – 18.

Костін поінформував, що наразі підозри за жорстоке поводження з цивільними отримали 265 осіб, завершено розслідування і направлено до суду обвинувальні акти щодо 207 осіб, коли 73 воєнні злочинці отримали вироки за тортури. Він зауважив, що за злочині проти військовополонених українців підозри повідомили 12 особам.

Складно встановлювати особи тих, хто вчиняє злочини, тому що це здебільшого відбувається на території країни-агресора. Але ми дуже активно працюємо над встановленням всіх обставин. Особливо над встановленням тих, хто не тільки вчиняє злочини, а й стоїть за цим злом. Тих, хто надає команди таким чином поводитись з нашими цивільними та військовополоненими, - додав генпрокурор.

Нагадаємо, На Закарпатті вантажівка прорвала державний кордон

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
Рашисти жорстоко катують військовополонених, намагаючись "вибити інформацію" (відео) Рашисти жорстоко катують військовополонених, намагаючись "вибити інформацію" (відео)
росіяни продовжують грубо порушувати міжнародні правила поводження з військовополоненими.
Loading...
Load next