Литва фіксує підвищену активність російської авіації

Литва фіксує підвищену активність російської авіації

Міністерство оборони Литви вже другий тиждень фіксує підвищену активність російської авіації в Балтійському регіоні.

Про це повідомляє LRT.

В литовському оборонному відомстві цю активність пов’язують з військовими навчаннями НАТО в Литві та Балтійському морі.

Активність російських літаків у регіоні може бути пов'язана з міжнародними навчаннями BALTOPS, "Залізний вовк 2024-1", які наразі відбуваються в Балтійському регіоні, – зазначили в Міноборони Литви.

За даними литовського Міноборони, минулого тижня винищувачі НАТО, які здійснюють місію повітряної поліції в країнах Балтії, здійснили 11 вильотів для виявлення і супроводу російських літаків, які порушили правила польотів у міжнародному повітряному просторі над Балтійським морем.

Загалом було виявлено і супроводжено сім тактичних бомбардувальників Су-24, п'ять винищувачів Су-27, чотири винищувачі Су-30, два винищувачі-бомбардувальники Су-34, чотири літаки-розвідники Іл-20, два літаки-розвідники і аерокартографи Ан-30, а також один раз пасажирський літак Іл-96.

Більшість із цих літаків летіли без планів польотів, з відключеними радіолокаційними транспондерами і без радіозв'язку з Регіональним центром управління польотами. Більшість з них злетіли з Калінінградської області в міжнародному повітряному просторі та здійснили посадку там же, в Калінінградській області.

Позаминулого тижня повітряна поліція НАТО в Литві також здійснила 11 вильотів для ідентифікації та супроводу російських літаків, що летіли в міжнародному повітряному просторі.

Зазвичай на тиждень фіксуються лише поодинокі такі випадки.

Наразі в Балтійському морі відбуваються найбільші на сьогодні військові навчання BALTOPS'24, в яких беруть участь близько дев’яти тисяч військовослужбовців та іншого персоналу, понад 50 кораблів і понад 80 літаків з 20 країн НАТО.

Нагадаємо, На військовому полігоні в Чехії вибухнули невстановлені боєприпаси. Є постраждалі

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
Війна: оперативна інформація станом на 26 лютого щодо російського вторгнення Війна: оперативна інформація станом на 26 лютого щодо російського вторгнення
Російський окупант продовжує наступальну операцію проти України.
Збільшення окупантів: Росія продовжує переміщувати свої бойові літаки до Криму (фото) Збільшення окупантів: Росія продовжує переміщувати свої бойові літаки до Криму (фото)
Російська Федерація й надалі продовжує збільшувати свою військову силу поблизу українсько-російських кордонів. Зокрема збільшується кількість авіації, яка була помічена у Криму та поблизу України.
Loading...
Load next