У британській розвідці проаналізували, що відбувалося з ПВК "Вагнер" після смерті Пригожина

У британській розвідці проаналізували, що відбувалося з ПВК "Вагнер" після смерті Пригожина

Британська розвідка присвятила нове зведення аналізу того, що відбулося з російською ПВК «Вагнера» після смерті її очільника Євгена Пригожина рік тому.

Про це повідомляє Міноборони Великої Британії.

Як зазначається, 24 червня 2023 року Євген Пригожин очолив понад 8 тис. найманців Групи Вагнера на «марші за справедливість» проти вищого військового командування Росії, звинувативши їх у корупції та невиконанні службових обов'язків. Згодом Росія заарештувала кількох високопоставлених військових керівників за звинуваченнями в корупції. Колишнього міністра оборони Росії Сергія Шойгу, який став об'єктом зневаги Пригожина, згодом було замінено.

Хоча Пригожин загинув в авіакатастрофі 23 серпня 2023 року, його приватна військова компанія Група Вагнера пережила його – тепер її очолює його син Павло Пригожин, а командує нею Антон «Лотос» Єлізаров, – заявили у британській розвідці.

«Група Вагнера» відійшла з лінії фронту в Україні в травні 2023 року, її замінили чеченські та російські нерегулярні сили добровольчого корпусу Міноборони РФ. Африканський корпус МО РФ замінив підрозділи Групи Вагнера в Сирії та Лівії наприкінці 2023-го та на початку 2024 року відповідно. Тим не менш, Група Вагнера зберігає незалежне розгортання у Білорусі, Малі та Центральноафриканській Республіці.

Пригожин започаткував практику вербування ув'язнених для участі у війні проти України. З липня 2022 року до лютого 2023 року, коли цю практику перейняло МО РФ, Група Вагнера завербувала понад 48 тис. ув'язнених, понад 17 тис. з яких згодом загинули в бою. З лютого 2022 року загальна кількість ув'язнених у Росії скоротилася як мінімум на 150 тис. осіб. Ймовірно, більшість із цих ув'язнених були звільнені в обмін на згоду воювати в Україні.

Нагадаємо, ЄС оголосив про новий 14-й пакет санкцій проти 116 фізичних та юридичних осіб рф

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Loading...
Load next