Забудькуватість: чому і що робити?
Перевірити, чи вимкнув праску, скласти список перед походом у магазин, чекати сповіщення у фейсбуці, щоб привітати друга – усі ці ситуації поєднує одна риса – забудькуватість.
Психологиня Ольга Шабловська розповідає: «Вчені стверджують, що дуже розумні люди більш забудькуваті, тому що вони витісняють неважливі для них на даний момент речі».
Передумовами такої втрати пам’яті часто є хвилювання та заклопотаність,- кажуть експерти.
«Я забув – це фірмова відмазка представників покоління зет, тобто людей, яким зараз до 30 років, от я ставлю якесь завдання своїм помічникам молодим, а вони його не роблять. Вони, знаєте, що мені говорять - я забув, тобто це дає прощення від всіх гріхів, ну я ж забув», - Людмила Калабуха, блогерка, бізнес-тренерка.
Блогерка та бізнес-тренерка Людмила Калабуха радить: «Максимально дробіть справи, які вам варто зробити, не просто піти в магазин щось купити, а потім до нотаріуса, а написати список справ, з якими піти в магазин і написати список покупок, детально прописати що саме маєте купити, біля кожної поставити галочку».
Психологи зазначають: забудькуватість може з’являтися як через погані звички, так і через стрес, брак сну та незбалансоване харчування. А щоб менше забувати, потрібно тренувати свою пам’ять.
«Що ми можемо робити, наприклад вчити віршики, переказувати якісь розповіді – це все тренує нашу пам’ять. Наступний лайфхак – це метод асоціацій, коли ви створюєте асоціацію з чимось», - Ольга Шабловська, психологиня.
Також пам’ять покращують позитивне мислення та активне соціальне життя. Пам’ятайте, головне у щоденній метушні - не забути за себе!
Авторка: Валерія Паненко
Слідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.