Навчання на медичних спеціальностях має оплачувати держава - МОЗ

Навчання на медичних спеціальностях має оплачувати держава - МОЗ

Згідно законопроєкту щодо фінансування здобуття вищої освіти, який 20 березня Верховна Рада ухвалила у першому читанні, навчання на медичних спеціальностях має оплачуватися державою.

Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Документ пропонує змінити підходи до формування держзамовлення на підготовку фахівців, механізми забезпечення випускників роботою, а також диверсифікувати бюджетне фінансування вищої освіти. Зміни, передбачені законопроєктом, розширять можливості вступників, зокрема на медичні спеціальності: за їхню освіту заплатить держава, до того ж кожен гарантовано отримає роботу після навчання, - повідомили в МОЗ.

Як зазначили у міністерстві, відповідно до нових підходів, бюджетне фінансування вищої освіти здійснюватиметься з урахуванням потреб ринку праці, тож держзамовлення відбуватиметься за найбільш потрібними державі спеціальностями, зокрема, й у сфері охорони здоров’я.

Бюджетні кошти спрямовуватимуться на здобуття вищої освіти саме за цими спеціальностями, що, своєю чергою, стимулюватиме абітурієнтів вступати на них.

Вступники, що обиратимуть інші спеціальності, матимуть змогу отримати фінансову підтримку від держави у формі гранту – грошей, які можна використати на компенсацію вартості контракту на навчання із закладом вищої освіти. Розмір такої допомоги залежатиме від результатів складання ЗНО/НМТ із коригуванням з огляду на коефіцієнт спеціальності. Очікується, що ця сума становитиме 15-50 тис. грн. Тобто одні вступники отримають покриття всієї вартості навчання, а інші – часткове. Останні навчатимуться на умовах співфінансування.

Також буде запроваджений механізм пільгового кредитування, а оператором видачі кредитів на навчання та їх повернення буде не заклад вищої освіти, а банк.

Випускники, які навчаються за державним або регіональним замовленням, будуть гарантовано забезпечені першим робочим місцем. Ті студенти, освіту яких оплачує держава і які матимуть пропозиції від роботодавців, будуть зобов’язані укласти договір про працевлаштування після завершення навчання. Студенти-медики гарантовано отримають такі пропозиції працевлаштування.

Студенти, які уклали договір про працевлаштування, матимуть право на спеціальну підвищену академічну стипендію та подальше працевлаштування з обов’язком пропрацювати не менше трьох років після завершення навчання.

Нагадаємо, Норвегія надала Україні понад $500 мільйонів допомоги - Мінфін

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
Степанов заявив, що епідемія коронавірусу в Україні йде на спад Степанов заявив, що епідемія коронавірусу в Україні йде на спад
Міністр охорони здоров'я, Максим Степанов заявив, що Україна витримала черговий стрибок зараження на Covid і наразі епідемія починає йти на спад.
Степанов назвав дату прибуття вакцини Pfizer в Україну Степанов назвав дату прибуття вакцини Pfizer в Україну
Перша партія американської вакцини Pfizer у 117 тисяч доз надійде до України 16 квітня.
Біля однієї з львівських лікарень утворилась черга із "швидких" з хворими на Covid
Біля львівської Клінічної лікарні швидкої допомоги сфотографували чергу зі "швидких", які доправляли в лікарню хворих на Covid.
Loading...
Load next