Мутація гена Grin2C може бути рідкісною причиною хвороби Альцгеймера

Мутація гена Grin2C може бути рідкісною причиною хвороби Альцгеймера
Дослідники виявили, що мутація цього гена може відігравати роль у розвитку нейродегенеративних захворювань, зокрема деменції

Представники декількох італійських дослідницьких груп заявили, що мутація гена Grin2C може спричинити один з різновидів деменції - хворобу Альцгеймера.

Про це повідомляє ANSA.

«Ми очікуємо, що Grin2C буде дуже рідкісною причиною хвороби Альцгеймера», - заявила дослідниця з Центру хвороби Альцгеймера при лікарні Молінетт у Турині Еліза Рубіно.

Цей ген відповідає за кодування субодиниці NMDA-рецептора глутамату. За допомогою сучасних молекулярно-генетичних методів вчені змогли виявити ще одну потенційну причину хвороби Альцгеймера.

Крім того, вони змогли продемонструвати ефекти цієї мутації на клітинних моделях, які проявляються у підвищеній збудливості нейронів та зміненому зв’язуванні цього білка з іншими нейронними білками.

«До цього часу було відомо, що рідкісні мутації в генах Psen1, Psen2 і App спричиняють хворобу Альцгеймера, головним чином у передстаречому віці», — заявив Інночензо Райнеро, який у лікарні Молінетт і Туринського університету керує Центром хвороби Альцгеймера та пов’язаної з нею деменції.

Повідомляється, що вчені почали досліджувати перших пацієнтів 7-8 років тому. Хвороба Альцгеймера є основною причиною серйозних когнітивних розладів у людей, і стала однією з головних проблем зі здоров’ям у всьому світі.

Наукові дослідження виявили, що хвороба виникає внаслідок складної взаємодії генетичних факторів і різноманітних додаткових чинників, таких як гіпертонія, ожиріння, діабет, депресія та соціальна ізоляція. Ці фактори сприяють накопиченню в мозку двох токсичних білків — бета-амілоїду та тау-білка, які є основними винуватцями нейродегенерації.

Нагадаємо, Стрес хірургів на початку операції покращує одужання пацієнтів — дослідження

Анастасія Князєва - pravdatutnews.com

Читайте також
Трансплантація калу: новий підхід у лікуванні гастроентеропатії у пацієнтів з діабетом Трансплантація калу: новий підхід у лікуванні гастроентеропатії у пацієнтів з діабетом
Нова терапія на основі трансплантації калу допомогла пацієнтам з діабетом першого типу позбутися болю, здуття та діареї
Бустерна доза на 70-80% підвищує захист організму від Омікрону - Інститут Коха Бустерна доза на 70-80% підвищує захист організму від Омікрону - Інститут Коха
Імунітет суттєво підвищується вже через тиждень після бустерної дози, а не через 2, як після другої вакцинації.
Пандемія COVID-19 стала наслідком витоку вірусу з лабораторії - Конгрес США Пандемія COVID-19 стала наслідком витоку вірусу з лабораторії - Конгрес США
Комітет Конгресу США завершив розслідування
Loading...
Load next