Дослідження: кишкова паличка як фактор ризику раку кишківника у молодих людей

Дослідження геному пухлин кишківника виявило, що певні хвороботворні штами кишкової палички в мікробіоті можуть підвищувати ймовірність розвитку раку кишківника в молодому віці. Вчені з'ясували, що токсин, який виробляють ці бактерії, викликає в клітинах кишківника мутації, пов'язані з онкологією. Зростання кількості таких штамів може бути однією з причин збільшення випадків раку кишківника серед молодих людей.
Результати цієї роботи були опубліковані в науковому журналі Nature.
Вчені проаналізували геноми пухлин майже тисячі пацієнтів з колоректальним раком (раком товстої або прямої кишки), розділивши їх на тих, у кого діагноз був встановлений у молодому та старшому віці. Дослідники шукали специфічні мутації, спричинені токсином колібактином, який виробляють хвороботворні штами кишкової палички (Escherichia coli) та деякі інші патогенні кишкові бактерії.
Виявилося, що ці мутації більш ніж утричі частіше зустрічалися в осіб, у яких рак діагностували до 40 років, порівняно з тими, хто захворів після 70 років. Науковці також встановили, що дія колібактину відповідальна за 25% ранніх мутацій, які згодом призводять до раку кишківника. У зразках із країн з вищою захворюваністю на рак кишківника серед молоді, таких як Китай і росія, було виявлено більше мутацій, пов'язаних з колібактином, ніж у зразках з країн, де хвороба прогресує у старшому віці. Це вказує на те, що лікування, спрямоване на боротьбу з патогенними штамами кишкових бактерій, може допомогти запобігти ранньому розвитку раку кишківника.
Нагадаємо, Метааналіз підтвердив ефективність канабісу для лікування хворих на рак
Ростислав Шваник - pravdatutnews.com





