Астрофізики зафіксували нейтрино з рекордною енергією, що досягло Землі

Улітку минулого року науковці за допомогою нейтринного телескопа KM3NeT, розташованого на дні Середземного моря, зареєстрували рекордно високоенергетичне нейтрино. Його енергія в 30 разів перевищила всі раніше зафіксовані випадки й оцінюється в діапазоні 120–220 петаелектронвольт.
Відкриття опубліковано в журналі Nature.
Звідки могло з’явитися нейтрино?
Нейтрино подібної енергії можуть утворюватися в екстремальних астрофізичних умовах: у гамма-спалахах, активних ядрах галактик з надмасивними чорними дірами або при взаємодії космічних променів. Щоб встановити його джерело, вчені відтворили напрямок прибуття частинки та визначили 40 можливих галактик-кандидатів.
Після детального аналізу спостережень наземних та орбітальних телескопів було виявлено 12 подій, що могли спричинити утворення цієї частинки. Серед них — вибухи наднових, руйнування зір чорними дірами та спалахи гамма-випромінювання. Проте жодну з подій не вдалося з упевненістю пов’язати з виявленим нейтрино.
Через відсутність конкретного джерела вчені висунули іншу гіпотезу: нейтрино могло утворитися не в конкретному об’єкті, а внаслідок взаємодії високоенергетичних космічних променів із реліктовим випромінюванням або міжгалактичним середовищем. Якщо це припущення підтвердиться, знайдена частинка стане першим зареєстрованим космогенним нейтрино — утвореним у процесі, що відбувається по всьому Всесвіту.
Нагадаємо, Вчені випадково виявили у космосі гігантське "кільце Ейнштейна": що це явище означає
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com


