Астрофізики зафіксували нейтрино з рекордною енергією, що досягло Землі

Астрофізики зафіксували нейтрино з рекордною енергією, що досягло Землі
Улітку минулого року науковці за допомогою нейтринного телескопа KM3NeT, розташованого на дні Середземного моря, зареєстрували рекордно високоенергетичне нейтрино

Улітку минулого року науковці за допомогою нейтринного телескопа KM3NeT, розташованого на дні Середземного моря, зареєстрували рекордно високоенергетичне нейтрино. Його енергія в 30 разів перевищила всі раніше зафіксовані випадки й оцінюється в діапазоні 120–220 петаелектронвольт.

Відкриття опубліковано в журналі Nature.

Звідки могло з’явитися нейтрино?

Нейтрино подібної енергії можуть утворюватися в екстремальних астрофізичних умовах: у гамма-спалахах, активних ядрах галактик з надмасивними чорними дірами або при взаємодії космічних променів. Щоб встановити його джерело, вчені відтворили напрямок прибуття частинки та визначили 40 можливих галактик-кандидатів.

Після детального аналізу спостережень наземних та орбітальних телескопів було виявлено 12 подій, що могли спричинити утворення цієї частинки. Серед них — вибухи наднових, руйнування зір чорними дірами та спалахи гамма-випромінювання. Проте жодну з подій не вдалося з упевненістю пов’язати з виявленим нейтрино.

Через відсутність конкретного джерела вчені висунули іншу гіпотезу: нейтрино могло утворитися не в конкретному об’єкті, а внаслідок взаємодії високоенергетичних космічних променів із реліктовим випромінюванням або міжгалактичним середовищем. Якщо це припущення підтвердиться, знайдена частинка стане першим зареєстрованим космогенним нейтрино — утвореним у процесі, що відбувається по всьому Всесвіту.

Нагадаємо, Вчені випадково виявили у космосі гігантське "кільце Ейнштейна": що це явище означає

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
Астероїд, що нещодавно пролетів повз Землю, можливо, є частиною Місяця, – науковці Астероїд, що нещодавно пролетів повз Землю, можливо, є частиною Місяця, – науковці
У 2024 році біля Землі пройшов астероїд 2024 PT5, розмір якого можна порівняти зі шкільним автобусом
Loading...
Load next