Археологи поблизу Австралії знайшли уламки корабля "золотої лихоманки" XIX століття

Фото: Rotterdam Maritime Museum
Поблизу берегів Австралії морські археологи виявили уламки давнього голландського торгового судна, яке затонуло ще в XIX столітті. Йдеться про 800-тонний вітрильник The Koning Willem de Tweede, який опинився в австралійських водах у розпал "золотої лихоманки".
Про знахідку повідомив Австралійський національний морський музей, пише CNN.
Після трьох років досліджень та пошуків команда дайверів змогла виявити фрагменти 43-метрового корабля. Археологи припускають, що це саме те судно, яке затонуло під час шторму після перевезення сотень китайських мігрантів до узбережжя Австралії.
Завжди є невелика частина удачі в тому, що ми робимо. Пісок привідкрив лише невелику частину корабельного уламка, але ми змогли його побачити і сказати: "Нарешті його знайшли", — зазначив виконувач обов’язків керівника відділу морської археології Джеймс Гантер.
Науковці ідентифікували корабель за характерними особливостями конструкції, описаними в історичних документах. Раніше такі судна були надзвичайно цінними, і їхні параметри ретельно фіксували.
Поки що знайдено частини сталевої та залізної рами, лебідки (механізму для підйому якоря), а також дерев’яні дошки, які могли бути частинами верхньої палуби. Велика частина судна й досі залишається під товстим шаром піску.
Археологи сподіваються, що серед уламків можуть бути цінні артефакти: монети, посуд, зброя, пляшки та інші речі, які могли належати екіпажу. Оскільки судно затонуло у відкритому морі, члени екіпажу навряд чи мали змогу врятувати свої речі.
Судно The Koning Willem de Tweede увійшло в історію тим, що в 1857 році доставило до Австралії близько 400 китайських мігрантів. Багато з них намагалися дістатися копалень у Вікторії, охопленої "золотою лихоманкою", уникаючи високого податку на прибуття. Тоді австралійська влада стягувала з кожного мігранта 10 фунтів стерлінгів, що нині еквівалентно понад 1300 доларам. Щоб уникнути цієї плати, китайці користувалися послугами торгових суден, як-от це.
Через кілька днів після висадки пасажирів The Koning Willem de Tweede вирушив у зворотний рейс, але дорогою потрапив у сильний шторм біля міста Роб. У результаті аварії загинули дві третини екіпажу. Капітану вдалося врятуватися, однак більшість тіл загиблих так і не було знайдено.
Корпус міг би багато чому навчити нас про те, як будувати та проєктували ці кораблі. В історичних записах такої інформації небагато, – додав Джеймс Гантер.
Нагадаємо, археологи знайшли рештки родини, яка намагалася врятуватись під час виверження Везувію
Юлія Педюк - pravdatutnews.com





