Фільм "2000 метрів до Андріївки" у шортлисті BAFTA-2026

Фото: Кадр із фільму “2000 метрів до Андріївки”
Церемонія нагородження запланована на 22 лютого в Лондоні. На сайті премії опублікували список стрічок, з якими змагатиметься українськи фільм. Серед них:
- Apocalypse In The Tropics («Апокаліпсиси у тропіках»), Петра Коста;
- Cover-Up («Приховування»), Лора Пойтрас та Марк Обенгаус;
- Mr Nobody Against Putin («Містер Ніхто проти Путіна»), Павло Таланкін і Девід Боренштейн;
- The Perfect Neighbour («Ідеальна сусідка»), Гіта Гандбгір.
Фільм транслює реальні події, що відбуваються у невеликому селі Андріївка, біля Бахмута. Чернов та його колега, фотограф Associated Press Олександр Бабенко висвітлюють, як українські військові з Третьої окремої штурмової бригади пересуваються фронтом та намагаються деокупувати територію.
Премія BAFTA у кіно - щорічна нагорода, яку присуджує Британська академія телебачення та кіномистецтва. Її називають британським аналогом премії "Оскар".
Нагадаємо, у 2025 році короткометражний фільм про війну в Україні «Камінь, папір, ножиці» режисера Франца Бьома здобув перемогу в номінації «Найкраща британська короткометражна стрічка» на британській премії BAFTA.
У 2024-му у категорії «Документальний фільм» премію BAFTA здобула стрічка Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі». Після цього фільм отримав перший в історії України «Оскар».
Нагадаємо, що раніше фільм «2000 метрів до Андріївки» номінували на престижну режисерську премію у США.
Каріна Савка - pravdatutnews.com





