Доісторичні гіганти: в океанах могли жити «кракеноподібні» восьминоги завдовжки до 19 метрів

Доісторичні гіганти: в океанах могли жити «кракеноподібні» восьминоги завдовжки до 19 метрів
Вчені припускають, що ще за часів динозаврів океани могли населяти гігантські та розумні восьминоги, розмірами співставні з вантажівками

Фото: depositphotos

У доісторичних океанах Землі могли існувати гігантські восьминоги, які за розмірами не поступалися великим транспортним засобам. Нові палеонтологічні дослідження свідчать, що ці істоти могли бути не лише великими, а й доволі розумними хижаками.

Про це повідомляє The Independent.

Раніше вважалося, що моря крейдяного періоду контролювали переважно акули та великі морські рептилії, зокрема мозазаври й плезіозаври. Однак нові знахідки вказують, що ранні родичі восьминогів могли досягати ще більших розмірів — до 19 метрів у довжину.

Палеонтологи з Університету Хоккайдо дослідили 15 викопних щелеп, застосувавши метод «цифрового розкопування». Він передбачає пошарове сканування зразків із подальшим створенням детальної тривимірної моделі.

Аналіз показав, що рештки належать двом вимерлим видам — Nanaimoteuthis jeletzkyi та Nanaimoteuthis haggarti. Останній, за оцінками вчених, міг виростати до 7–19 метрів і вважається одним із найбільших безхребетних, відомих науці.

Через те, що м’які тканини восьминогів майже не зберігаються, дослідникам доводиться працювати переважно з твердими частинами, такими як дзьоби. Водночас навіть ці фрагменти дають уявлення про спосіб життя істот.

Науковці зазначають, що знайдені сліди зношення на щелепах свідчать про те, що ці тварини могли поїдати тверду здобич — молюсків або інших морських мешканців із панцирами. У деяких випадках зношення було нерівномірним, що може вказувати на «право- або ліворукість» — ознаку складнішої поведінки та розвитку мозку.

Дослідники припускають, що ці гігантські восьминоги були активними хижаками, які використовували щупальця для захоплення здобичі та потужні дзьоби для її подрібнення.

До слова, у Британії врятували пораненого аксолотля, якого знайшли у річці.

Стрілець Діана - pravdatutnews.com

Читайте також
Океани нагріваються, але випаровування зменшується: нове дослідження вчених Океани нагріваються, але випаровування зменшується: нове дослідження вчених
Незважаючи на постійне підвищення температури океанів, вчені зафіксували зниження рівня випаровування води.
Світ стрімко наближається до критичного порогу глобального потепління Світ стрімко наближається до критичного порогу глобального потепління
Автори попереджають: Земля вступає у фазу, коли наслідки зміни клімату можуть стати незворотними
Восьминоги мають улюблені "щупальця": нове відкриття Восьминоги мають улюблені "щупальця": нове відкриття
Американські вчені зробили важливе відкриття: у восьминогів є улюблені щупальця, які вони використовують частіше для виконання конкретних завдань
Loading...
Load next