Через БЕБ держава вже недоотримала 2,5 мільярди гривень податків

Через БЕБ держава вже недоотримала 2,5 мільярди гривень податків

Пустіть обшукати цехи, територію та перевірити кожну вантажівку: саме з таким проханням місяць тому Бюро економічної безпеки постукало у двері винниківської тютюнової фабрики. Виробник повірив, пустив і тепер ох, як жалкує про свою гостинність. На фабриці переконують, що непрохані візитери не лише почуваються немов вдома, вони буквально шкодять підприємству. А спровадити їх годі, навіть якщо про це говорить закон.

Протягом місяця жодна лінія не працювала, жодна фура не виїжджала – це була вимога БЕБ. Ми пішли їм на зустріч. Все затушили, все погасили, щоб дати їм можливість дослідити станки. Фабрика стояла. 11 червня був закінчений обшук. 12 червня вже прибув новий слідчий з новою ухвалою, щоб проводити ще місяць обшук, - розповів Іван Прозорський – юрист ТОВ «винниківська тютюнова фабрика».

На сьогоднішній момент працівники БЕБ прибули на підприємство і пробують повторно проникнути на нього, не пред’являючи, не надаючи жодного процесуального документу, який би їм надавав право, - зазначає Олексій Різник – заслужений юрист України.

З чого ж починалася історія: ще в травні БЕБ запідозрило тютюнову фабрику у виробництві контрафакту, тобто сигарет без акцизу. День в день – аж 35 діб - правоохоронці перевіряли підприємство,    але! нічого не знайшли. І керівництво, і працівники вже готові були приступити до роботи, як раптом – на фабрику приїхав вже новий слідчий з новою перевіркою. Однак цього разу, жодних обшуків та пояснень, а лише свідоме блокування роботи. Тут терпець у виробника вже увірвався

Ситуація, дійсно, дуже дивна: виробник, якого підозрюють у контрафакті сам умовляє правоохоронців перевірити кожну свою фуру. Ба більше! Відкриває коробки з продукцією перед десятками телевізійних камер. Але БЕБ відмовляється від пропозиції, проте продовжує блокувати фабрику 

Останню вантажівку з продукцією опломбували і вона стоїть зараз на серпантині і 2 екіпаж патрульної поліції задіяні, щоб регулювати дорожній рух. На пропозицію зробити так, як ми зараз з вами робимо: будь-який ящик взяти і оглянути всі ящики оглядаємо. Детектив відповів відмовою. Сказав: не та пора доби. Вже скоро буде доба – 24 години, як там стоїть ця фура, - зазначив Іван Прозорський – юрист ТОВ «винниківська тютюнова фабрика».

В фурі, що стоїть зараз опечатана БЕБ, знаходиться тютюнової продукції на більш ніж 43 мільйони гривень, і більшість – це вартість акцизного податку. За місяць, поки фабрика стояла, поки ми йшли на поступки Бюро Економічної Безпеки, приблизно від 500 мільйонів до мільярда гривень недоотримав державний бюджет лише на акцизному податку, - розповів Іван Прозорський – юрист ТОВ «винниківська тютюнова фабрика». 

Логічне питання: що відбувається, і чому робота тютюнової фабрики блокується –  перетворилося на риторичне. Слідчі БЕБ пояснювати свої дії відмовляються, і навіть виганяють журналістів з території підприємства. 

- На даний час проводяться слідчі дії, є певне коло учасників слідчих дій. Я як слідчий забороняю стороннім особам покинути місце слідчих дій
- Забороняєте покинути?
- Прошу покинути

А от у керівництва фабрики є певні підозри: один з найбільших платників податків у західній Україні, напевно, комусь заважає у час повномасштабної війни

За нашою версією, можна припустити тільки одне єдине: фактично здійснюється блокування діяльності одного з найбільших платників податків західної України. Якщо підрахувати збитки. План недовиконання, на сьогоднішній момент сума шкоди бюджету становить понад 2,5 мільярди гривень. Це порядки 100 тисяч ФПВ дронів, які вже не попали на фронт, - підсумував Олексій Різник – заслужений юрист України.

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
БЕБ заблокував роботу одного з найбільших платників податків Західної України БЕБ заблокував роботу одного з найбільших платників податків Західної України
Детективи Бюро економічної безпеки позбавили державу податкових надходжень як мінімум на мільярд гривень
Допомога жінкам: у Львові запрацювало соціальне ательє (відео) Допомога жінкам: у Львові запрацювало соціальне ательє (відео)
У Львові запрацювало соціальне ательє, яке приймає на роботу потерпілих від домашнього насильства жінок, одиноких мам та тих, хто в складні часи не можуть себе забезпечити фінансово. І тут відсутність досвіду шиття – не проблема. Адже на базі ательє діють спеціальні безкоштовні курси.
На Львівщині виявили підпільні склади заповнені товарами з ознаками гуманітарних вантажів На Львівщині виявили підпільні склади заповнені товарами з ознаками гуманітарних вантажів
На Львівщині виявили підпільні склади заповнені товарами з ознаками гуманітарних вантажів
Loading...
Load next