Фото: Білий Дім
Мільярдер Ілон Маск пішов у відставку з посади Спеціального державного службовця в Департаменті ефективності уряду США (DOGE). Він не зміг досягти своєї амбітної мети — зекономити трильйони доларів бюджетних коштів, а його діяльність супроводжувалася скандалами, критикою та падінням довіри.
Повідомив Маск на своїй платформі X.
Оскільки мій призначений термін як Спеціального урядового службовця завершується, я хочу подякувати президенту Трампу за можливість зменшити марні витрати. Місія DOGE лише посилюватиметься з часом, перетворюючись на спосіб життя в усьому уряді, - каже він.
Ілон Маск пішов у відставку з посади Спеціального державного службовця в Департаменті ефективності уряду США (DOGE) на тлі зростаючої критики та політичного тиску. Хоча його програма реформ призвела до скорочення десятків тисяч державних службовців та ліквідації деяких агентств, обіцяного фінансового ефекту не було досягнуто.
За словами представника Білого дому, Маск сам ініціював своє звільнення, яке було погоджене з президентом. Це рішення він оголосив після інтерв'ю, де жорстко розкритикував податковий законопроєкт адміністрації Трампа "Один великий прекрасний закон", заявивши, що він не допоможе істотно зменшити дефіцит федерального бюджету.
Діяльність департаменту, який очолював Маск, спричинила серію судових позовів через сумнівні повноваження та неточні дані про ефективність. До того ж, самого Маска звинувачували у потенційному конфлікті інтересів, адже його компанії, зокрема Tesla та SpaceX, мають державні контракти.
Нагадаємо, Ілон Маск розкритикував податковий закон Трампа як "шкідливий для бюджету"
Ростислав Шваник - pravdatutnews.com